ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH WYCINKI DRZEW

DSC_2463Dnia 17 czerwca weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2017 r., poz. 1074).
Zmiana ustawy przywraca między innymi prawną ochronę drzew, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

W przypadku, o którym mowa wyżej, właściciel nieruchomości od 17 czerwca br. zobowiązany jest zgłosić do właściwego organu zamiar usunięcia drzewa, jeżeli jego obwód  na wysokości 5 cm przekracza:

  • 80 cm – dla topoli, wierzb, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego;
  • 65 cm – dla kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej, platanu klonolistnego;
  • 50 cm – dla pozostałych gatunków drzew – nie dotyczy to drzew owocowych, z wyłączeniem rosnących na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków lub na terenach zieleni.

Tekst ustawy: http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/1074/1

 


Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

DSC 2463 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; zmiany; ustawy; czerwca; nieruchomości; wycinki; dotyczĄcych; przepisach; srebrzystego;; jesionolistnego; ; kasztanowca; zwyczajnego; ; akacjowej; ; robinii; wierzb; ; cm przekracza:;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »