shiuz__750 x 100 px_1

ZARZĄD KRIR PRZECIW ZMNIEJSZENIU FINANSOWANIA ODR-ów

W związku z zapowiedzianymi przez Rząd ograniczeniami wydatków środków z budżetu państwa na 2013 rok będących w gestii wojewodów w cz. 85 docierają do Krajowej Rady Izb Rolniczych niepokojące informacje, że w niektórych województwach w wyniku powyższych działań zmniejszane są przez wojewodów wydatki na działalność ośrodków doradztwa rolniczego. Samorząd rolniczy zdecydowanie protestuje wobec takich działań.

Obecnie sytuacja prawna jednostek doradztwa rolniczego jest niezwykle skomplikowana, gdyż podlegając samorządowi terytorialnemu – Zarząd Województwa – środki na podstawową działalność mają zapisaną w budżecie wojewody. System doradztwa rolniczego wymagany i oceniany przez Komisję Europejską, jako niezwykle ważny element wspólnej polityki rolnej powinien funkcjonować jednolicie na terenie całego kraju i służyć rolnikom. Zdaniem samorządu rolniczego, aby zapewnić jednolitą politykę państwa wobec rolnictwa niezbędne jest usytuowanie środków przyszłorocznego budżetu państwa w gestii Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Mając na uwadze przyszłość polskiego doradztwa rolniczego działającego na rzecz polskiego rolnictwa apelujemy do Pana Premiera o poparcie stanowiska samorządu rolniczego i wspieranie doradztwa rolniczego i zalecenie wojewodom aby nie obcinali środków finansowych na ODR na 2013 rok oraz podjęcie decyzji o przeniesieniu planowanych środków przeznaczonych na działalność doradztwa rolniczego do części budżetowych, których dysponentem jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Za KRIR

Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolniczego; doradztwa; środków; rolnictwa; działalność; państwa; zarzĄd; polskiego; zmniejszeniu; samorządu; ; przeciw; wojewodów; rozwoju; niezwykle; bud;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »