XXIX Krajowa Wystawa Rolnicza

W Częstochowie rozpoczęła się XXIX Krajowa Wystawa Rolnicza, która w tym roku wyjątkowo jest usytuowana na Jasnej Górze. Poprzedza ona tradycyjnie ogólnopolskie dziękczynienie za polny.
Minister J.K. Ardanowski otwiera XXIX Krajową Wystawę Rolniczą

 

- Chleba w Polsce nie zabraknie, chociaż ten rok zapowiadał się dramatycznie. – zapewnił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski otwierając dziś Krajową Wystawę Rolniczą.

Minister podkreślił, że ogromną zasługą polskich rolników jest to,  że mimo wiosennej suszy i trudności spowodowanych pandemią, nasz kraj może cieszyć się bezpieczeństwem żywnościowym.

Minister Ardanowski zwrócił uwagę, że wieś jest wartością całego społeczeństwa, stąd potrzeba pełnego wykorzystania także potencjału naukowego, możliwości technologicznych, zaplecza przemysłowego oraz rozwiązań innowacyjnych w gospodarce rolniczej.

Minister zapewniał, że przyszłość należy do polskiego rolnictwa, że ma ono szansę stać się jednym z najlepszych i najważniejszych w Europie.

Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie to największa w regionie śląskim impreza o charakterze wystawienniczo-targowym.

W tym roku, podczas Wystawy odbywają się targi nasienne, paszowe i pszczelarskie. Odbywa się również prezentacja osiągnięć polskiej nauki rolniczej, nowoczesnych i zabytkowych maszyny oraz narzędzi rolniczych, a także drobnego inwentarza. Są tu pokazy sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, zagród edukacyjnych, produktów tradycyjnych i lokalnych, a także kwiatów i krzewów ozdobnych oraz produktów rolnictwa ekologicznego.

Podczas Wystawy każdego roku swój dorobek prezentuje ponad 400 wystawców. W tym roku, ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, wystawa ma nieco mniejszy rozmiar.

Zdjęcia (5)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. Minister J.K.Ardanowsk podczas otwarcia XXIX Krajowej Wystawy Rolniczej Pokaż zdjęcie 2 z galerii. Minister J.K. Ardanowski wpisuje się do księgi pamiątkowej Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Minister J.K. Ardanowski podczas rozmów na stoisku NIKiDW Pokaż zdjęcie 4 z galerii. MInister J.K. Ardanowski podczas rozmowy z rolnikami


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wystawa; galerii.; zdjęcie; pokaż; krajowa; rolnicza; rolnictwa; także; ardanowski; częstochowie; produktów; wystawy; rozwoju; minister; również; polskiej; prezentacja; osiągnię;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »