Wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła, w ramach działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i rolniczych chorób zawodowych, dziesiątą, jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Bezpiecznie na wsi, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Konkurs przebiegał pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tegoroczne hasło konkursowe: „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” miało zwrócić szczególną uwagę najmłodszych mieszkańców obszarów wiejskich na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym, zachęcić dzieci do zapoznania się z zasadami bezpiecznego zachowania w jego obrębie, a także przypomnieć „Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

Z roku na rok Konkurs Kasy staje się coraz popularniejszy i bierze w nim udział coraz więcej dzieci. Do tegorocznej edycji przystąpiło 57 569 uczniów z 4 118 szkół podstawowych z terenów wiejskich. Wykonano o prawie 8000 prac więcej niż w ubiegłym roku.

List pani Prezes d 600

List Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik do uczestników konkursu
(kliknij na list, żeby zobaczyć powiększenie)

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, Centralna Komisja Konkursowa dokonała wyboru najlepszych prac spośród 96 przekazanych do etapu centralnego przez Wojewódzkie Komisje Konkursowe. Członkowie Komisji ocenili je uwzględniając regulaminowe kryteria. Ich zdaniem wszystkie prace, które znalazły się w finale prezentowały wysoki poziom artystyczny i merytoryczny, a nagrodzone wyróżniały się szczególną pomysłowością i oryginalnością ujęcia tematyki konkursu. Laureaci etapu centralnego Konkursu otrzymają nagrody w postaci sprzętu multimedialnego, ufundowanego przez Prezesa Kasy, a także nagrody ufundowane przez współorganizatorów Konkursu.

W I grupie wiekowej (klasy 0-3) laureatami Konkursu zostali:

I miejsce - Anna Deptuch ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z Filią w Grodziszczu (woj. dolnośląskie);

II miejsce - Liliana Stachura ze Szkoły Podstawowej w Brunarach (woj. małopolskie);

III miejsce - Paulina Kiepulska ze Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wielkopolskim (woj. wielkopolskie).

Wyróżnienia Prezesa Kasy otrzymują:

  • Adam Burliga, Szkoła Podstawowa nr 1 w Budzowie (woj. małopolskie);
  • Oliwia Szczepkowska, Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Kiełczewie (woj. wielkopolskie);
  • Kamila Dolecka, Szkoła Podstawowa nr 3 w Radlinie (woj. śląskie);
  • Amelia Pucharska, Szkoła Podstawowa w Kazanowie (woj. mazowieckie);
  • Łucja Pietrzak, Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie);
  • Dawid Spytek, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sztumie (woj. pomorskie);
  • Wiktor Kolecki, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kargowej (woj. lubuskie);
  • Maja Szałęga, Szkoła Podstawowa w Snowidzy (woj. dolnośląskie);
  • Dominika Kimborowicz, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Korycinie (woj. podlaskie);
  • Karolina Karasińska, Szkoła Podstawowa w Śmiechowicach (woj. świętokrzyskie);
  • Nikola Lee, Szkoła Podstawowa w Lututowie, Filia w Niemojewie (woj. łódzkie);
  • Franciszek Lepich, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Rosponda w Żyrowej (woj. opolskie);
  • Nikola Furtak, Szkoła Podstawowa w Brzezinach (woj. lubelskie);
  • Emilia Kociołek, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łukawcu (woj. podkarpackie);
  • Mateusz Chaj, Szkoła Podstawowa w Zamęcinie (woj. zachodniopomorskie);
  • Emilia Kopciuch, Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej w Barcianach (woj. warmińsko-mazurskie).

W II grupie wiekowej (klasy 4-8) miejsca na podium zajęli:

I miejsce – Jakub Tatara ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Błogosławionej Salomei w Skale (woj. małopolskie);

II miejsce – Tymoteusz Jóźwiak ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Dobrzykowa z 1939 r. w Dobrzykowie (woj. mazowieckie);

III miejsce – Pamela Mularczyk ze Szkoły Podstawowej w Przedborzu (woj. łódzkie).

Wyróżnienia Prezesa Kasy otrzymują:

  • Tomasz Faraniec, Zespół Szkół w Zawoni (woj. dolnośląskie);
  • Natalia Leszko, Szkoła Podstawowa w Kiczni (woj. małopolskie);
  • Aleksandra Mastaj, Szkoła Podstawowa w Łężynach (woj. podkarpackie);
  • Daria Wolter, Szkoła Podstawowa im. Edyty Czoskówny w Szymankowie (woj. pomorskie);
  • Sylwia Adamiuk, Szkoła Podstawowa w Sitniku (woj. lubelskie);
  • Małgorzata Sarnowska, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Zielonej im. W. Broniewskiego (woj. śląskie);
  • Miłosz Skrzypa, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasieni (woj. lubuskie);
  • Mateusz Smoter, Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie);
  • Martyna Gurazdowska, Szkoła Podstawowa w Orzechowie (woj. zachodniopomorskie);
  • Karolina Neuwald, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach (woj. opolskie);
  • Izabela Kycia, Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy (woj. podkarpackie);
  • Wiktoria Nowak, Zespół Placówek Oświatowych w Szczeglicach (woj. świętokrzyskie);
  • Oskar Świątkowski, Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kruszwicy (woj. kujawsko-pomorskie);
  • Alicja Włodarczak, Zespół Szkół w Jerce (woj. wielkopolskie);
  • Piotr Staniszewski, Szkoła Podstawowa w Ławsku (woj. podlaskie);
  • Dominika Przybysławska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dźwierzutach (woj. warmińsko-mazurskie).

Nagrody patronów medialnych Konkursu oraz fundatorów otrzymują:

w I grupie wiekowej (klasy 0-3):

  • Anna Ruszczyńska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września w Węgrzynowie, woj. mazowieckie;
  • Oliwia Wałaszek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Bema w Laskówce Chorąskiej, woj. małopolskie;
  • Maja Szmygiel, Szkoła Podstawowa im. K. Brzostowskiego w Sztabinie, woj. podlaskie;
  • Józef Damaszk, Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach, woj. pomorskie
  • Magdalena Niewiadomska, Szkoła Podstawowa w Szadku, woj. łódzkie;
  • Alan Bzymek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku, woj. świętokrzyskie;
  • Kornelia Gąsior, Szkoła Podstawowa w Wydrznie, woj. kujawsko-pomorskie.

w II grupie wiekowej (klasy 4-8):

  • Samanta Hulin, Szkoła Podstawowa w Stradunii, woj. opolskie;
  • Nikola Szewczyk, Szkoła Podstawowa w Starym Mieście, woj. podkarpackie;
  • Karolina Przygodzka, Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach, woj. mazowieckie;
  • Zuzanna Spólnik, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kijewie, woj. kujawsko- pomorskie;
  • Julia Nowak, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach, woj. wielkopolskie;
  • Zuzanna Struś, Szkoła Podstawowa w Gronowie, woj. lubuskie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, o sposobie przekazania nagród poinformujemy w terminie późniejszym.

Liczba uczestników X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz"

csm sjad fundatorzy 2020 600 394b0161ce

01 I miejsce Anna Deptuch 600

I miejsce - Anna Deptuch ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z Filią w Grodziszczu (woj. dolnośląskie)

  • I miejsce - Anna Deptuch ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z Filią w Grodziszczu (woj. dolnośląskie)
  • II miejsce - Liliana Stachura ze Szkoły Podstawowej w Brunarach (woj. małopolskie)
  • III miejsce - Paulina Kiepulska ze Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wielkopolskim (woj. wielkopolskie)
  • I miejsce – Jakub Tatara ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Błogosławionej Salomei w Skale (woj. małopolskie)
  • II miejsce – Tymoteusz Jóźwiak ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Dobrzykowa z 1939 r. w Dobrzykowie (woj. mazowieckie)
  • III miejsce – Pamela Mularczyk ze Szkoły Podstawowej w Przedborzu (woj. łódzkie)
  • Adam Burliga, Szkoła Podstawowa nr 1 w Budzowie (woj. małopolskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Amelia Pucharska, Szkoła Podstawowa w Kazanowie (woj. mazowieckie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Dawid Spytek, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sztumie (woj. pomorskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Dominika Kimborowicz, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Korycinie woj. podlaskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Emilia Kociołek, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łukawcu (woj. podkarpackie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Emilia Kopciuch, Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej w Barcianach (woj. warmińsko-mazurskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Kamila Dolecka, Szkoła Podstawowa nr 3 w Radlinie (woj. śląskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Karolina Karasińska, Szkoła Podstawowa w Śmiechowicach (woj. świętokrzyskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Łucja Pietrzak, Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Maja Szałęga, Szkoła Podstawowa w Snowidzy (woj. dolnośląskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Mateusz Chaj, Szkoła Podstawowa w Zamęcinie (woj. zachodniopomorskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Nikola Furtak, Szkoła Podstawowa w Brzezinach (woj. lubelskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Nikola Lee, Szkoła Podstawowa w Lututowie, Filia w Niemojewie (woj. łódzkie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Oliwia Szczepkowska, Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Kiełczewie (woj. wielkopolskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Wiktor Kolecki, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kargowej (woj. lubuskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Franciszek Lepich, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Rosponda w Żyrowej (woj. opolskie) Wyróżnienie (klasy 0-3)
  • Aleksandra Mastaj, Szkoła Podstawowa w Łężynach (woj. podkarpackie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Alicja Włodarczak, Zespół Szkół w Jerce (woj. wielkopolskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Daria Wolter, Szkoła Podstawowa im. Edyty Czoskówny w Szymankowie (woj. pomorskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Dominika Przybysławska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dźwierzutach (woj. warmińsko-mazurskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Izabela Kycia, Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy (woj. podkarpackie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Karolina Neuwald, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach (woj. opolskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Małgorzata Sarnowska, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Zielonej im. W. Broniewskiego (woj. śląskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Martyna Gurazdowska, Szkoła Podstawowa w Orzechowie (woj. zachodniopomorskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Mateusz Smoter, Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Miłosz Skrzypa, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasieni (woj. lubuskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Natalia Leszko, Szkoła Podstawowa w Kiczni (woj. małopolskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Oskar Świątkowski, Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kruszwicy (woj. kujawsko-pomorskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Piotr Staniszewski, Szkoła Podstawowa w Ławsku (woj. podlaskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Sylwia Adamiuk, Szkoła Podstawowa w Sitniku (woj. lubelskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Tomasz Faraniec, Zespół Szkół w Zawoni (woj. dolnośląskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)
  • Wiktoria Nowak, Zespół Placówek Oświatowych w Szczeglicach (woj. świętokrzyskie) Wyróżnienie (klasy 4-8)

Data dodania:

12.05.2020
 Źródło
 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 http://krus.gov.pl

125ml milk

List pani Prezes d 600
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: podstawowa; szkoła; konkursu; podstawowej; ze szkoły; zespół; publiczna; miejsce; dzieci; wiekowej; (klasy; ryzykujesz; ; plastycznego; prezesa; szkolno-przedszkolny; rolnictwa; podkarpa;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »