Wnioski od rolników, którzy ponieśli straty w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych wciąż spływają do ARiMR

Logotyp ARiMR

Do 5 grudnia rolnicy którzy, ponieśli w 2016 roku straty spowodowane przez grad, huragan, deszcz nawalny, suszę lub ujemne skutki przezimowania, mogli składać do ARiMR wnioski o przyznanie pomocy. O wsparcie można było się ubiegać, jeżeli w 2016 roku, w gospodarstwie rolnym, lub działach specjalnych produkcji rolnej, powstały, w wyniku wymienionych zjawisk atmosferycznych, szkody w danej uprawie w wysokości co najmniej 50% i mniej niż 70% lub straty powstały na powierzchni co najmniej 50% i mniej niż 70 % upraw w szklarniach i tunelach foliowych. Do 6 grudnia zarejestrowano w ARiMR 34,25 tys. wniosków o taką pomoc. Nie jest to liczba ostateczna, ponieważ część rolników wysłała dokumenty za pośrednictwem poczty - wówczas o dotrzymaniu terminu decydowała data nadania przesyłki - i minie trochę czasu zanim trafią one do Agencji.
Pomoc taka mogła zostać uruchomiona dzięki nowelizacji przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Szczegóły przyznawania wsparcia - przejdź

Wcześniej, od 17 do 31 październik 2016 r., ARiMR przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy od rolników, w których gospodarstwach, w tym roku z powodu gradu, huraganu, deszczu nawalnego lub suszy, powstały szkody w danej uprawie w wysokości co najmniej 70% lub szkody powstały na powierzchni co najmniej 70% upraw w szklarniach i tunelach foliowych. Do ARiMR wpłynęło w ramach tego naboru wpłynęło ok. 10 tys. wniosków.

Szczegóły przyznawania wsparcia - przejdź

 

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm Logo ARiMRnazwa slider 25 e3149f8086
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wnioski; straty; najmniej; zjawisk; ponieśli; powstały; wyniku; szkody; tunelach; wpłynęło; szklarniach; przyznanie; foliowych.; restrukturyzacji; rolników; ; wsparcia; modernizacji; przyznawania;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »