Wniosek w sprawie zmian przepisów dotyczących zawierania umów pisemnych

5a29aa396144fa439c9c400f19cfff8c owoce%20i%20warzywaRealizując wniosek z VIII posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, Zarząd KRIR w dniu 20 czerwca 2017 r. zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela w zmiany przepisów dotyczących obowiązku zawierania pisemnych umów na każde dostarczenie produktów rolnych do pierwszego nabywcy (Ustawa z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o Agencji Rynku Rolnego i organizacji niektórych rynków rolnych oraz niektórych innych ustaw - Dz.U. z 2015 r. poz. 1419). 

Przepisy ustawy o ARR nie przewidują ograniczenia kwotowego ani ilościowego odnośnie obowiązku zawierania umów na dostarczanie produktów rolnych, co czasem może prowadzić do absurdów, ponieważ mały sklep, który kupuje od rolnika niewielkie ilości produktów, np. skrzynkę jabłek na giełdzie czy kilka pęczków pietruszki na targu musi zawrzeć umowę na taką dostawę. Zwiększa to znacznie biurokrację i powoduje rezygnację małych podmiotów z prowadzenia takiej działalności. 

W związku z powyższym Zarząd KRIR zawnioskował o ustanowienie limitów produktów do jakich będą stosowane wyżej wymienione przepisy oraz wyłączenia spod obowiązku zawierania pisemnych umów na dostawy produktów rolno-spożywczych transakcji dokonywanych na terenie giełd towarowych i targowisk.


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

5a29aa396144fa439c9c400f19cfff8c owoce%20i%20warzywa
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zawierania; pisemnych; produktów; wniosek; umów; obowiązku; rolnych; ustawy; zarząd; niektórych; dotyczących; przepisów; sprawie; prowadzenia; takiej; działalności.  w;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »