Wniosek o przeprowadzenie redukcyjnego odstrzału jeleniowatych w woj. zachodniopomorskim

jelenieZarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek z IX Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, które odbyło się 16 września 2017 roku zwrócił się do Ministra Środowiska o przeprowadzenie redukcyjnego odstrzału jeleniowatych w województwie zachodniopomorskim.

Według danych GUS w 2016 r. (10.03.2017 r.) liczebność jelenia w woj. zachodniopomorskim była najwyższa spośród wszystkich województw i wynosiła 34200 szt. Oznacza to, że powierzchnia paszowa użytków rolnych i lasów na 1 jelenia wynosi około 25 ha. Jeśli chodzi o sarny to jedna sarna przypada na 9 ha UR i lasów.

Jest to ogromne obciążenie dla gospodarstw rolnych, których podstawowym celem jest produkcja żywności dla ludzi i pasz dla zwierząt gospodarskich. Ciężar wykarmienia tak wielkiej ilości zwierzyny dzikiej spadający na barki rolników jest nie do udźwignięcia, często prowadzi do drastycznego spadku dochodów rodzin rolniczych.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

jelenie
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: jeleniowatych; zachodniopomorskim; odstrzału; wniosek; redukcyjnego; przeprowadzenie; rolniczych; ; jelenia; krajowej; ilości; wielkiej; zwierzyny; spadający; rolników; wykarmienia; dzikiej; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »