Wniosek o powołanie zespołu koordynującego zmianę ustawy o ochronie gruntów

gruntyRealizując wniosek z XVI Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, które odbyło się w dniu 29 stycznia br., Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozowju Wsi w kwestii powołania zespołu koordynującego proces legislacyjny dwóch projektów ustawy o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Obecnie w toku konsultacji społecznych procedowane są dwa projekty ww. ustawy – prezydencki i poselski, które w różny sposób regulują kwestię możliwości zabudowy na terenach rolnych w klasie I-III. W związku z tym, Krajowa Rada Izb Rolniczych dostrzega potrzebę powołania zespołu koordynacyjnego, który wypracowałby satysfakcjonujące dla wszystkich stron rozwiązania.


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

grunty
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ustawy; zespołu; ochronie; wniosek; koordynującego; które; rolnych; powołania; gruntów; zmianę; powołanie; terenach; zabudowy; klasie; związku; różny;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »