Wizyta w Azerbejdżanie

W dniach 30 maja – 1 czerwca Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzej Chodkowski  towarzyszyli Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie podczas wizyty w Azerbejdżanie.


Prezydent RP wraz z towarzyszącymi ministrami uczestniczył w otwarciu Polsko- Azerbejdżańskiego Forum Biznesowego oraz spotkał się Prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem. Rozmowy dotyczyły współpracy dwustronnej w dziedzinie transportu, infrastruktury, handlu, energetyki i rolnictwa.


Podczas wizyty w Baku zostało podpisane przez szefów służb fitosanitarnych obu krajów Memorandum o Porozumieniu między Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa RP a Agencją Bezpieczeństwa Żywności Republiki Azerbejdżanu.


W opinii Andrzeja Chodkowskiego porozumienie, podpisane w obecności Prezydentów, przyczyni się do lepszego zrozumienia standardów i procedur fitosanitarnych, a w konsekwencji do usprawnienia wymiany towarowej pomiędzy obydwoma krajami.


Więcej o wizycie polskiej delegacji w Azerbejdżanie możecie Państwo znaleźć na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi 
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wizyta-w-azerbejdzanie


oraz na stronie Kancelarii Prezydenta
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-zagraniczne/art,324,prezydent-azerbejdzan.html

 

 Źródło
 Państwowa Inspekcja Ochrony
 Roślin i Nasiennictwa
 http://piorin.gov.pl/

125ml milk

14 andrzej duda azerbejdzan js  4054,k1uUwl caFOE2c Zxb2Im2JmUquNWZl6WaFrYn6ck1w
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: azerbejdżanie; wizyta; rozwoju; wizyty; nasiennictwa; roślin; stronie; ochrony; podpisane; rolnictwa; andrzeja; lepszego; przyczyni; prezydentów; ; porozumieniu; obecności; porozumienie; ; cho;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »