Wizyta na Ziemi Płockiej

Wizyta na Ziemi Płockiej Wspólna Polityka Rolna, bieżące sprawy polskiego rolnictwa oraz promocja polskiej żywności, to tematy wizyty ministra Stanisława Kalemby na Ziemi Płockiej, która miała miejsce w miniony piątek.

Minister spotkał się z rolnikami, przedstawicielami władz samorządowych, a także uczestniczył w konferencji „Wspólna Polityka Rolna szansą rozwoju dla wsi i rolnictwa”, zorganizowanej w auli Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

W trakcie rozmów Stanisław Kalemba poinformował o wynikach dotychczasowych negocjacji dotyczących unijnego budżetu oraz zaprezentował wstępne założenia Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Minister podkreślił, że Polska uzyskała największe środki na politykę spójności oraz znajduje się w czołówce państw jeżeli chodzi o fundusze na WPR. Ponadto fundusze zabezpieczone na politykę spójności zostaną również zainwestowane w polską wieś.

– Obecnie Polska jest jednym z największych producentów żywności w Unii Europejskiej, a nasze rolnictwo nadal ma ogromny potencjał – ocenił Stanisław Kalemba.

Galeria zdjęć:

125ml milk

Wizyta na Ziemi Plockiej width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; wizyta; politykę; rolnictwa; spójności; polska; płockiej; fundusze; polityka; stanisław; środki; czołówce; jeżeli; państw; największe; znajduje; z;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »