Winter Star Horse Auction

Promocja i wsparcie polskiej hodowli, to najważniejsze cele organizowanej na Torze Służewiec zimowej aukcji koni. 7 grudnia br. odbędzie się Winter Star Horse Auction, podczas której do licytacji wystawionych zostanie 56 wyścigowych koni pełnej krwi angielskiej i arabskich czystej krwi ze stadnin państwowych, jak również prywatnych hodowli.

W konferencji prasowej prezentującej wydarzenie wziął udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który podkreślał, że hodowla koni w państwowych stadninach rozwija się.

– Ta hodowla ma się dobrze i po udanym sezonie proponujemy aukcję koni. Te które nie zostaną sprzedane będą wystawiane na kolejnych aukcjach a nie z wolnej ręki – zapowiedział szef resortu.

- Chcemy zaproponować, aby w kluczowych stadninach utworzyć roczne stypendia dla najlepszych absolwentów wydziałów zootechniki, którzy będą mogli bliżej zapoznać się z programami hodowlanymi i funkcjonowaniem stadnin. To pozwoli zbudować przyszłą kadrę fachowców – zapowiedział minister.

Szczegóły Winter Horse Stars Sale przedstawił prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk.

– Zamiast aukcji w poszczególnych stadninach będzie aukcja skumulowana różnych koni. To będzie promocja wyścigów różnych ras końskich – poinformował prezes Chalimoniuk.

Aukcja Winter Star odbędzie się na Torze Służewiec w sobotę 7 grudnia. Na licytację zgłoszono 56 koni, z czego znakomita większość to konie wystawione przez prywatnych hodowców.

Będę to także okazja do uhonorowania i podsumowania sezonu wyścigowego w Polsce, który odbywał się w tym roku na torach w Warszawie i we Wrocławiu.

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

img 6883 miniatura 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: winter; ; ; stadninach; prywatnych; auction; zapowiedział; będą; prezes; wyścigów; hodowla; który; będzie; różnych; aukcji; służewiec; odbędzie; promocja; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »