Warsztaty z Reintrodukcji Starych Odmian roślin uprawnych dla rolników-praktyków

12 listopada 2018r, w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie odbędą się warsztaty szkoleniowe z reintrodukcji starych odmian roślin użytkowych. Warsztaty są bezpłatne i kierowane do rolników-praktyków. W ramach warsztatów rolnicy będą mogli nawiązać kontakt z koordynatorami programu Reintrodukcji Starych Odmian oraz dowiedzieć się jak wprowadzać do uprawy i sprzedaży tradycyjne, regionalne rośliny. Warsztaty będą okazja do spotkania się rolników, którym bliskie są działania na rzecz suwerenności żywnościowej, rolnictwa ekologicznego czy agro bioróżnorodności, w szczególności w kontekście nasion.

 

Program Reintrodukcji daje rolnikom możliwość dostępu do lokalnych, dawnych odmian roślin użytkowych z Krajowego Banku Nasion (jeszcze przez kolejne 2 lata) oraz finansuje usługę reintrodukcji, której podejmuje się rolnik w swoim gospodarstwie. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla rolników, którzy chcieliby wprowadzić do upraw tradycyjne odmiany i wykorzystać je również w sprzedaży.

Więcej informacjilink zewnętrzny

Strona FBlink zewnętrzny

Plakatlink zewnętrzny

 


 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

external link symbol2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: warsztaty; odmian; reintrodukcji; starych; roślin; rolników; ; będą; rolników-praktyków; uprawnych; rolniczego; nasion; reintrodukcji; ; usługę; finansuje; kolejne; (jeszcze; użytkowych; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »