Wiosna w Referencyjnym Laboratorium Nasiennym w Poznaniu obfitowała w liczne warsztaty dla pracowników Oddziałów Centralnego Laboratorium GIORiN. Eksperci dzielili się doświadczeniami i wnioskami z wprowadzonej akredytacji w zakresie elastycznym.
W trakcie pierwszych warsztatów na miejscu poruszone zostały zagadnienia związane z wykorzystaniem dmuchaw w analizie czystości wybranych gatunków traw. Na kolejnych warsztatach przedstawiono praktyczne aspekty badań z identyfikacji najczęściej spotykanych gatunków z rodziny Poaceae. Trzecie warsztaty dotyczyły zasad laboratoryjnej oceny materiału siewnego roślin zbożowych – najważniejszej gospodarczo grupy roślin w Polsce. Podczas warsztatów praktycznych wszyscy uczestnicy pracowali z zapałem i zaangażowaniem.
W trakcie spotkań warsztatowych była możliwość bliższego kontaktu pracowników różnych Oddziałów Centralnego Laboratorium, na co dzień ograniczony zazwyczaj do telefonów oraz maili. Pracownicy laboratoriów Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa zawsze wykazują się profesjonalizmem, a współpraca między poszczególnymi OCL traktowana jest priorytetowo.
Przeprowadzone warsztaty dały wszystkim możliwość usystematyzowania zagadnień związanych z oceną laboratoryjną materiału siewnego. Przedstawiciele Referencyjnego Laboratorium Nasiennego dołożyli starań, aby przekazana przez nich wiedza przyczyni się do dalszego rozwoju zawodowego pracowników Inspekcji. Wszystkie szkolenia przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze i były zastrzykiem pozytywnej energii.
Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/