W gospodarstwie demonstracyjnym w Brennie

„Dzień Otwartej Zagrody” zorganizowany dla leszczyńskich rolników i doradców tym razem odbył się w gospodarstwie Rafała Rimke w Brennie (gm. Wijewo, powiat leszczyński). - Właściciel uprawia 105 ha ziemi, z tego ponad 60 ha stanowią grunty własne. W produkcji roślinnej dominują uprawy zbóż ozimych i kukurydzy na ziarno oraz kiszonkę. Produkcję towarową gospodarstwa stanowi tucz brojlerów kurzych prowadzony w 5 kurnikach, chów trzody chlewnej w cyklu zamkniętym na bazie 96 loch oraz opasy - około 100 sztuk bydła. Gospodarstwo prowadzi także hodowlę koni i działalność agroturystyczną, którą zajmują się głównie rodzice oraz siostra pana Rafała Rimke. W gospodarstwie organizowane są obozy jeździeckie z nauką jazdy konnej dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży, zielone szkoły i imprezy okolicznościowe - mówi Kamila Stachowiak z Zespołu Doradczego w powiecie leszczyńskim. Na miejscu Małgorzata Siekierska z WODR opowiedziała uczestnikom spotkania o gospodarstwie i zlokalizowanej w nim stacji meteorologicznej oraz systemie wspomagania decyzji w ochronie ziemniaka i możliwościach korzystania z danych meteorologicznych stacji. Z kolei Andrzej Obst z Działu Systemów Produkcji Rolnej i Doświadczalnictwa Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu omówił temat integrowanej ochrony roślin oraz rozpoznawania chorób oraz szkodników upraw rolniczych i ogrodniczych, a Jarosław Górski z WODR-u przeprowadził wykład dotyczący ogólnych zasad rozliczania podatku VAT w gospodarstwach ogrodniczych i rolniczych. Po części wykładowej uczestnicy obejrzeli gospodarstwo oraz pola uprawne zlokalizowane w sąsiedztwie zabudowań.

(HD)

125ml milk


Dzięki uprzejmości Bezpłatnego Miesięcznika "Wieści Rolnicze"
Logo Miesięcznika - Wieści Rolnicze
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: gospodarstwie; gospodarstwo; rafała; produkcji; danych; korzystania; ziemniaka; ochronie; meteorologicznych; możliwościach; andrzej; doświadczalnictwa; wielkopolskiego; r;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »