Uwaga rolnicy otrzymujący lub starający się o przyznanie dopłat obszarowych - ASF uznana jest za nadzwyczajną okoliczność

W związku z wprowadzeniem obszarów objętych ograniczeniami z tytułu wystąpienia u dzików afrykańskiego pomoru świń (ASF), rolnikom posiadającym gospodarstwa położone na tych obszarach nie będą pomniejszane kwoty płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, płatności ONW, płatności rolnośrodowiskowej oraz płatności na zalesianie gruntów rolnych, w zakresie w jakim brak możliwości przestrzegania wymogów wzajemnej zgodności w ramach dobrostanu zwierząt wynikał będzie z konieczności zachowania zasad dotyczących zwierząt na obszarach objętych ograniczeniami.

Przypadki stwierdzenia niezgodności w stosowaniu wymogów dobrostanu zwierząt w gospodarstwa położonych na obszarach objętych powyższymi ograniczeniami mogą zostać uznane za działanie siły wyższej.

Rolnicy, którzy nie będą mogli realizować wymogów wzajemnej zgodności w ramach dobrostanu zwierząt powinni pisemnie powiadomić kierownika biura powiatowego ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę rolnika, o wystąpieniu siły wyższej uniemożliwiającej realizację wymogów w tym zakresie.

Powiadomienia dokonuje się w terminie 10 dni roboczych od dnia, w którym rolnik będzie w stanie dokonać tej czynności.

Departament Płatności Bezpośrednich

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: płatności; wymogów; zwierząt; dobrostanu; ramach; obszarach; objętych; będą; zgodności; przyznanie; będzie; rolnicy; gospodarstwa; dopłat; wzajemnej;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »