Utylizacja z dopłatą

7 firm w Wielkopolsce i 4 przedsiębiorstwa na Dolnym Śląsku będą świadczyć usługi utylizacyjne w ramach umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na podstawie porozumienia przedsiębiorstwa są zobowiązane do zbioru, transportu i unieszkodliwienia padłych zwierząt. Rolnik sam decyduje, komu zleci wykonanie usługi.

Zasady udzielania dotacji w tym roku nie ulegają zmianie. Oznacza to, że pomoc może otrzymać producent rolny, prowadzący gospodarstwo w rozumieniu przepisów o podatku rolnym lub dział specjalny produkcji rolnej. Wsparcia nie mogą jednak dostać producenci, którzy nie spełniają kryterium małego lub średniego przedsiębiorstwa. Kwota, jaką ewentualnie będą musieli zapłacić właściciele zwierząt, zależy od wieku i gatunku padłej sztuki. Agencja sfinansuje za gospodarza pełne koszty zbioru i transportu padłych: bydła, owiec, kóz, koni oraz świń, a także pokryje w 100% koszty unieszkodliwiania bydła, które ukończyło 48 miesiąc życia oraz owiec i kóz, które ukończyły 18 miesiąc życia (zwierzęta z tych grup podlegają badaniom w kierunku TSE). Natomiast w przypadku unieszkodliwienia padłego bydła poniżej 48 miesiąca życia, a owiec i kóz poniżej 18 miesiąca życia oraz świń i koni niezależnie od ich wieku, agencja może dofinansować do 75% kosztów poniesionych przez producenta rolnego. Jeśli hodowca jest płatnikiem podatku VAT, to dotacja nie obejmuje kwoty tego podatku.

Firmy, które na terenie Wielkopolski odbierają padłe zwierzęta

utylizacja1

 

Firmy, które na terenie Dolnego Śląska odbierają padłe zwierzęta

utylizacja2

utylizacja4

(abi)

125ml milk

utylizacja1

Dzięki uprzejmości Bezpłatnego Miesięcznika "Wieści Rolnicze"
Logo Miesięcznika - Wieści Rolnicze
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: które; życia; miesiąc; poniżej; unieszkodliwienia; podatku; kóz; ; agencja; koszty; bydła; ; transportu; miesiąca; będą; przedsiębiorstwa; dopłatą;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »