Utworzenie zasad przejściowych dla rozwoju obszarów wiejskich

shiuzZarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się 19 listopada br. do Ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego w imieniu rolników, którzy są udziałowcami Spółki Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu, a także w innych SHiUZ-ach z prośbą o umorzenie naliczonych kar finansowych w związku z niezłożeniem w terminie lub niezłożeniem w ogóle oświadczenia o niedokonaniu zbycia udziałów Spółki w 2012 r.

 

 

Zarząd KRIR w swoim wniosku zaznaczył, że rolnicy, którzy stali się udziałowcami, chcąc wspierać polską hodowlę i program hodowlany nabyli udziały prywatyzowanej spółki, czują się rozczarowani wystawionymi licznymi wezwaniami do zapłaty kar oraz wysokością kar. Spowodowane to było niedoinformowaniem przez SHiUZ Sp. z o.o. Nie negują oni konieczności wywiązania się z umowy kupna udziałów – czyli złożenia ww. oświadczenia w terminie – ale kara finansowa nie jest adekwatna do popełnionego błędu, jakim jest brak dopełnienia formalności.

W związku z naliczaniem kar finansowych spowodowanych niezłożeniem w terminie lub niezłożeniem w ogóle oświadczenia o niedokonaniu zbycia udziałów udziałowców Spółki SHiUZ w Bydgoszczy oraz Spółki Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu, Zarząd KRIR zwrócił się także do Prezesów tych spółek z prośbą o opracowanie i wprowadzenie procedury przypominającej udziałowcom o złożeniu  oświadczenia o niedokonaniu zbycia udziałów.

Redaktor: Katarzyna Kuznowicz   


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

shiuz
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: spółki; oświadczenia; terminie; zbycia; rozrodu; zwierząt; centrum; mazowieckiego; ; hodowli; związku; utworzenie; &nd;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »