Ustawa Prawo Łowieckie - Podkomisja zakończyła pracę

logo sejm rpPodkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2970) oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo łowieckie (druk nr 3192) zakończyła pracę i przekazała sprawozdanie do rozpatrzenia przez połączone Komisje Ochrony Środowiska i Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Posłowie pracujący w podkomisji przeanalizowali projekt poselski i rządowy, które mają zadośćuczynić wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego  z dnia 10 lipca 2014 r., P 19/13 (Dz. U. poz. 951), stwierdzającemu, że ustawa prawo łowieckie nie zapewnia odpowiednich prawnych środków ochrony praw właściciela nieruchomości, na których prowadzona jest działalność łowiecka i utworzyli nowy wynegocjowany projekt, który był rozpatrywany przez obie Komisje w dniu 24 czerwca 2015 r. Ze względu na to, że posłowie pragnęli zgłosić poprawki do projektu ustawy  21 lipca 2015 odbyło się ponowne czytanie przedmiotowego projektu.  Do projektu zgłoszono wiele poprawek, wypowiedały się również zainetesowane organizacje społeczne toteż posiedzenie kontynuowane będzie 23 lipca br o godz. 13.00. Na stronie sejmowej dostępne są transmisje filmowe ze wszystkich posiedzeń Podkomisji i Komisji.

Do pobrania:

pdfsprawozdanie_podkomisji_2970_3192_Ustawa_Prawo_Łowieckie.pdf

poselski projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2970) >>>

rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo łowieckie (druk nr 3192) do pobrania>>>

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

logo sejm rp
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ustawy; łowieckie; projektu; ; zmianie; pracę; ustawa; projekt; zakończyła; ochrony; innych; niektórych; podkomisji; podkomisja; rozpatrzenia; Łowieckie; również; poprawek; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »