UWAGA! Przedłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

1

Minister Rolnictwa podpisał rozporządzenie krajowe wydłużające termin składania wniosków w bieżącej kampanii do dnia 15 czerwca. Rozporządzenie wejdzie w życie 15 maja.

Przedłużony termin składania wniosków dotyczy zarówno płatności bezpośrednich jak i płatności obszarowych w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013 (tj. płatności rolno-środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych, ONW, zalesieniowych oraz rolnośrodowiskowych). Do 15 czerwca bez narażania się na sankcje rolnicy będą mogli również dokonywać zmian w wnioskach, które już złożyli.

Krajowe rozporządzenie podpisane zostało niezwłocznie po opublikowaniu upoważniającego do tej zmiany rozporządzenia Komisji Europejskiej. Stosowne rozporządzenie Komisja przyjęła już 8 maja jednakże dopiero 14 maja zostało ono ogłoszone, upoważniając tym samym państwa członkowskie do przedłużenia o miesiąc terminu składania wniosków.

O przedłużenie terminu składania wniosków obszarowych do Ministra Rolnictwa zwracała się między innymi Wielkopolska Izba Rolnicza. Z uwagi na wymóg składania wniosków w bieżącej kampanii przez internet za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, wielu producentów napotkało trudności związane z prawidłowym wypełnieniem i złożeniem wniosku.

Ministerstwo rolnictwa podaje, że do 13 maja rolnicy złożyli 650,4 tys. wniosków przez aplikację internetową. Łącznie z oświadczeniami potwierdzającymi brak zmian we wniosku i wnioskami papierowymi złożono już ponad 950 tys. wniosków. Pozostało zatem jeszcze blisko 400 tys. wniosków.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Opracowanie Katarzyna Strzyż

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: składania; wniosków; terminu; rolnictwa; rozporządzenie; płatności; przedłużenie; uwaga!; zostało; obszarowych; kampanii; bieżącej; rolnicy; termin; bezpośrednie; wniosków; dopłaty; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »