Trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 2.5 "Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe"

Karpie

Od 13 do 28 lutego 2018 r. można składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR właściwych ze względu na miejsce realizacji operacji, wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania 2.5 "Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe". Jest to wsparcie finansowane z budżetu Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze".

Wsparciem objęte są operacje polegające na wykorzystaniu tradycyjnych lub przyjaznych środowisku praktyk i technik w chowie i hodowli ryb wykraczających poza podstawowe zasady dobrej praktyki rybackiej realizowanych w ramach:

  • Pakietu 1 -podstawowego (stawka rekompensaty wynosi 478 zł na rok na hektar powierzchni ogroblowanej obiektu chowu i hodowli ryb, na którym jest realizowany ten pakiet, jednak nie może być wyższa od kwoty 239 000 zł na rok);
  • Pakietu 2 - rozszerzonego, w zakresie  wymogu dotyczącego produkcji dodatkowych cennych gatunków ryb, wymienionych w załączniku nr 2 do rozporządzenia wykonawczego, w ilości co najmniej 3 proc. masy rocznej produkcji karpia w danym obiekcie chowu lub hodowli ryb (stawka rekompensaty wynosi 301 zł na rok na hektar powierzchni ogroblowanej stawów na których jest wypełniany wymóg, jednak nie może być wyższa od kwoty 150 500 zł na rok).

Wnioski o dofinansowanie można składać: wyłącznie na Pakiet 1-podstawowy albo łącznie Pakiet 1-podstawowy i Pakiet 2-rozszerzony.

Wnioski o pomoc mogą składać posiadacze obiektów chowu lub hodowli ryb, którzy zadeklarują realizację przez 5 lat zobowiązań wykraczających poza podstawowe zasady dobrej praktyki rybackiej.

Wniosek o przyznanie pomocy - otwórz

 

 

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm Karp skider gsop Krogulna 43e94fec8a
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: przyznanie; pomocy; hodowli; ramach; działania; świadcząca; usługi; pakiet; nabór; rekompensaty; podstawowe; zasady; dobrej; praktyki; pakietu; (stawka; jednak; wniosków; hektar; powierzchni;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »