TRWAJĄ WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA KOBIET Z OBSZARÓW WIEJSKICH

Jesteśmy już po pierwszych warsztatach artystycznych dla kobiet z obszarów wiejskich pt. „Sztuka ludowa – narzędzie w ochronie tradycji”, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Wiejcach oraz w Pietrzykowie.

Warsztaty są  inspiracją do aktywnego włączania się w życie wsi, działania na rzecz ochrony tradycji i dziedzictwa kulturowego na obszarach wiejskich. Uczestniczki w trakcie warsztatów poznają sposób wytapiania świec z wosku pszczelego, również poznają metody robienia stroików na świąteczny stół z wykorzystaniem naturalnych surowców, oraz wgłębiają się w tajniki ozdabiania przedmiotów techniką decoupage. Podczas spotkania poruszane są zagadnienia nt. kultywowania dziedzictwa kulturowego wsi i przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Lubuska Izba Rolnicza serdecznie zaprasza kobiety z obszarów wiejskich województwa lubuskiego na kolejne warsztaty, które odbędą się:
05.11 – Połupin (powiat krośnieński)
06.11 – Leniwka koło Świebodzina (powiat świebodziński)
08.11 – Muszkowo koło Krzeszyc (powiat sulęciński)
13.11 – Dobiegniew (powiat strzelecko-drezdenecki)

Dla uczestników przewidziane są materiały warsztatowe i szkoleniowe oraz obiad i serwis kawowy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (max 15 uczestników) obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

Należy dodać, że każda uczestniczka wychodzi z warsztatów zadowolona i dowartościowana, oraz nie kryje uśmiechu na twarzy, a do domu zabiera małe arcydzieła własnoręcznie wykonane, które będą jeszcze przez długi czas cieszyć oko.

J.Nadborska

d%C3%B3%C5%82

GALERIA:

Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

d%C3%B3%C5%82
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; ; wiejskich; (powiat; które; kobiet; dziedzictwa; trwajĄ; kulturowego; warsztatów; poznają; obszarach; obszarÓw; obszarów; warsztaty; artystyczne;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »