Organizatorami Kongresu byli: Instytut Pracy i Zdrowia (Institute for Work & Health-IWH) oraz Kanadyjskie Centrum Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (Canadian Centre for Occupational Health and Safety) we współpracy z Międzynarodową Organizacją Pracy (International Labour Organization-ILO) i Międzynarodowym Stowarzyszeniem Ubezpieczeń Społecznych (International Social Security Association - ISSA).
Światowy Kongres Bezpieczeństwa i Zdrowia stanowi szeroką platformę wymiany informacji i opinii dla ekspertów w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia w pracy, przedstawicieli przedsiębiorstw, pracodawców, pracowników (partnerów społecznych) oraz przedstawicieli instytucji i władz państwowych oraz wszystkich, którzy są aktywni na polu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jako instytucja prowadząca Międzynarodową Sekcję ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie była współorganizatorem Sympozjum pt.: „SYM16. Kultura bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie: rozwój z pokolenia na pokolenie”. Podczas sympozjum wygłoszono następujące referaty:
- Uczenie kultury bezpieczeństwa w rolnictwie – inicjatywy prowadzone w Indiach (dr Sashikala Chandrasekar, Przewodnicząca Komitetu Naukowego ds. Zdrowia Wsi w Międzynarodowej Komisji Zdrowia Zawodowego w Rzymie oraz konsultant ds. zdrowia zawodowego i otolaryngolog, Indie);
- Nie przewróć swojego życia – hiszpańska kampania edukacyjna na temat przewracania się traktorów (Pan Isaac Abril Muñoz, Kierownik ds. warunków pracy w Departamencie Rolnictwa i Rybołówstwa w Narodowym Instytucie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy – INSST, Hiszpania);
- Bezpieczeństwo i higiena pracy (Pan Arnd Spahn, Członek Zarządu niemieckiej Instytucji Ubezpieczeniowej na rzecz Rolnictwa, Leśnictwa i Ogrodnictwa – SVLFG, Niemcy)
- TMS – innowacyjna metoda zapobiegania schorzeniom układu mięśniowo-szkieletowego (Pani Magalie Cayon, Kierownik ds. Prewencji w Centrali Rolniczej Kasie Wzajemnej Pomocy Socjalnej - MSA, Francja);
- Kampania Wizja Zero dla sektora rolniczego w Finlandii (Pani Päivi Wallin, Dyrektor ds. pomocy dla gospodarstw rolnych i usług wspierających zdolność do pracy w Zakładzie Ubezpieczenia Społecznego Rolników – Mela, Finlandia);
- Od bezpieczeństwa do dobrostanu – podejście do rodzinnych gospodarstw rolnych (Pani Magdalena Wachnicka-Witzke, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS, Polska).
Z uwagi na formę organizacji Kongresu dostosowaną do obecnej sytuacji na świecie, wymienione powyżej referaty zostały wcześniej nagrane, a następnie odtworzone na platformie wydarzenia.
Data dodania: