W Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyło się (8.12.2011) uroczyste spotkania władz uczelni z emerytowanymi pracownikami uczelni. Spotkania władz z emerytowanymi pracownikami już na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych uroczystości SGGW. Było ono doskonałą okazją do wspomnień oraz podsumowania roku. Spośród blisko 1100. emerytowanych pracowników uczelni, w uroczystości uczestniczyło ponad 600 osób. Rektor uczelni, prof. dr hab. Alojzy Szymański oraz wszysce prorektorzy zaprezentowali przybyłym gościom najważniejsze zmiany i nowości, jakie wprowadzono w SGGW w ciągu ostatniego roku. Rektorzy opowiedzieli również o planach na najbliższe lata.
Profesor A. Szymański przedstawił zebranym gościom najważniejsze zmiany, jakie władze uczelni już wprowadziły i jakie zamierzają wdrożyć w funkcjonowaniu SGGW w obecnej kadencji. Rektor zwrócił uwagę na konieczność ciągłego dostosowywania szkoły do zmieniających się trendów w światowej nauce i intensyfikacji prac zmierzających do transferu wyników badań naukowych do gospodarki. Rektor mówił o powołaniu nowych jednostek administracyjnych i pełnomocników rektora, których zadaniem jest realizacja tych założeń. Z początkiem nowej kadencji władz rektorskich powołano między innymi Pełnomocnika Rektora oraz Biuro ds. Współpracy z Gospodarką, Pełnomocnika Rektora i Biuro ds. Monitorowania Losów Zawodowych Absolwentów, oraz Pełnomocnika Rektora i Biuro ds. Międzynarodowych Projektów Badawczych.
Pierwszy zastępca rektora, prof. dr hab. Wiesław Bielawski, prorektor ds. rozwoju, opowiedział o źródłach finansowania uczelni i najważniejszych osiągnięciach SGGW w tej dziedzinie. Prof. dr hab. Jan Niemiec, prorektor ds. dydaktyki, przedstawił najważniejsze zadania związane z nauką i badaniami naukowymi. Prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Bogdan Klepacki przestawił zebranym bogatą ofertę edukacyjną SGGW i zmiany jaki zaszły na uczelni w tej dziedzinie w ostatnim roku. Prof. dr hab. Marek Szyndel, prorektor ds. współpracy międzynarodowej opowiedział o pracach zmierzających do większego umiędzynarodowienia uczelni i zwiększenia mobilności studentów i pracowników naukowych.
W spotkaniu z emerytowanymi pracownikami SGGW uczestniczył także między innymi kanclerz dr inż. Władysław Skarżyński, pełnomocnik rektora ds. współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Lenart, dziekani, przedstawiciele związków zawodowych oraz pracownicy administracji uczelnianej. Spotkanie prowadziła Pani Prof. dr hab. Alina Daniłowska.
Uroczystość została zwieńczona entuzjastycznie przyjętym przez zgromadzonych gości występem Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI im. Zofii Solarzowej.
Uczelnia zaprezentowała specjalną ofertę wypoczynku w Ośrodku Szkoleniowo -Wypoczynkowym „Marymont” w Kirach, koło Zakopanego. Oferta jest skierowana do wszystkich emerytowanych pracowników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dzięki dofinansowaniu Zakładowego Funduszu Świadczeń Społecznych SGGW, koszty pobytu emerytowanego pracownika uczelni w ośrodku Marymont zostały znacznie obniżone.
Emerytowani pracownicy SGGW mogą skorzystać z tej oferty w trzech terminach:
3.03 – 10.03. 2013 r.
10.03 – 17.03.2013 r.
17.03 – 24.03.2013 r.
Koszt pobytu, wyżywienia oraz transportu wynosi 340 zł. w pokoju 2 lub 3 osobowym dla uprawnionego emerytowanego pracownika SGGW. Pełny koszt tygodniowego wypoczynku w ośrodku w Kirach wynosi 700 zł.
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Marymont w Kirach jest jednostką usługową Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Malowniczo położony u podnóża Tatr (na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego), przy wrotach znanej miłośnikom gór – „Doliny Kościeliskiej” . Położony 3 km od Zakopanego przy drodze krajowej 958. W ośrodku znajduje się 60 miejsc noclegowych, w tym apartamenty oraz pokoje 2- i 4-osobowe. Znajduje się tu sala konferencyjna na około 70 osób. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (specjalny pokój, podjazdy, itp.). Każdy pokój wyposażony jest w pełny węzeł sanitarny, telewizję, telefon i internet. Mieści się tu restauracja z kuchnią regionalną i tradycyjną, która daje możliwość całodziennego wyżywienia. Kompleks wypoczynkowy wyposażony jest w saunę, jacuzzi, a także nowoczesną salę fitness z możliwością zorganizowania zajęć dla osób prywatnych i grup zorganizowanych. W pobliżu ośrodka znajduję się kilka stoków narciarskich o różnym stopniu trudności oraz narciarskie trasy biegowe. Poza sezonem narciarskim do dyspozycji są piękne ścieżki rowerowe utworzone na terenie Doliny Chochołowskiej i na pobliskich terenach leśnych. Ośrodek prowadzi wypożyczalnię nart i rowerów. Prowadzona w nim jest działalność dydaktyczna i rekreacyjna związana z potrzebami uczelni. Główne przeznaczenie ośrodka to prowadzenie działalności dydaktycznej, szkoleniowej oraz organizowanie konferencji naukowych. W ośrodku odbywają praktyki zawodowe studenci kierunku turystyka i rekreacji.
Więcej informacji na stronie internetowej ośrodka.
Źródło
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
http://www.sggw.pl