Spotkanie z młodymi rolnikami

Spotkanie z młodymi rolnikami Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba spotkał się dziś z Zarządem Krajowym Związku Zawodowego Centrum Młodych Rolników.

We Wspólnej Polityce Rolnej po roku 2014, jednym z głównych zagadnień, oprócz kwestii zazielenienia, będzie wsparcie młodych rolników. To jest dla Was ogromna szansa, szansa na kontynuację dokonań poprzedników, ale także szansa na własny rozwój i realizację – powiedział szef resortu rolnictwa.

Minister przedstawił podstawowe założenia reformy WPR i wyraził nadzieję na szybkie przyjęcie jej ostatecznego kształtu przez Parlament Europejski, a następnie Radę Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, co zakończy cały proces legislacyjny.

Zwracając się do przedstawicieli młodego pokolenia rolników minister Kalemba podkreślił, że to właśnie oni są siłą polskiego rolnictwa.

W Polsce mamy największy odsetek, ze wszystkich unijnych krajów, młodych rolników w ogólnej ich liczbie. Biorąc pod uwagę Wasze zaangażowanie, a także osiągane przez nasz kraj wyniki w handlu zagranicznym artykułami rolno-spożywczymi można mieć realne podstawy do optymistycznego spojrzenia na dalsze perspektywy rozwoju polskiego rolnictwa zauważył szef resortu.

Trzeba być aktywnym, trzeba jasno wyrażać swoje aspiracje i pomysły. Dzięki takiej postawie wypracujemy najlepsze rozwiązania, które pozwolą na najefektywniejsze wykorzystanie wszelkich środków z nowej perspektywy finansowej lat 2014 – 2020. To jest potrzebne tak polskiemu, jak
i europejskiemu rolnictwupowiedział minister Kalemba.

Przypomniał również o zbliżającym się końcu okresu ochronnego na zakup polskiej ziemi rolnej oraz zwrócił uwagę na wprowadzone zmiany i uspołecznienie tego procesu, zachęcając jednocześnie młodych rolników do aktywności również w tej dziedzinie.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie z mlodymi rolnikami width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: młodych; ; rolnictwa; rozwoju; minister; rolników; rolnej; spotkanie; również; perspektywy; szansa; trzeba; także; polskiego; uwagę; rolnikami; młodymi; powiedział; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »