Spotkanie z ministrem gospodarki Kongo Brazzaville

Spotkanie z ministrem gospodarki Kongo Brazzaville Podsekretarz stanu Krystyna Gurbiel spotkała się w poniedziałek z ministrem gospodarki, finansów, planowania i integracji Republiki Konga (Kongo Brazzaville) Gilbertem Ondongo, przebywającym w Polsce na zaproszenie wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Głównym celem wizyty jest nawiązanie relacji gospodarczych między Kongiem Brazzaville i Polską, dywersyfikacja gospodarki kongijskiej oraz poszukiwanie partnerów do współpracy.

Spotkanie w MRiRW było poświęcone dyskusji na temat możliwości rozwoju współpracy w dziedzinie rolnictwa. Minister Gilbert Ondongo podkreślił, że Republice Konga zależy na odbudowie tego sektora i dodał, że w jego kraju obecnie wykorzystywane jest tylko ok. 5% ziem uprawnych, a wiele dawnych upraw całkowicie zanikło. Celem polityki Republiki Konga jest zatem uzyskanie samowystarczalności żywieniowej i budowa potencjału eksportowego.

W związku z tym rząd zachęca zagranicznych inwestorów do lokowania środków w sektorze rolnym, oferując jednocześnie wsparcie i zapewniając, że jest otwarty na zapoznanie się z doświadczeniami w zakresie reformy systemu rolnego.

Podczas spotkania zidentyfikowano możliwości rozwoju współpracy na poziomie administracyjnym – wymiana doświadczeń w zakresie kierunków polityki rolnej, naukowym oraz handlowym – uzgodnienie warunków wymiany handlowej, w szczególności weterynaryjnych, przekazywanie informacji przedsiębiorcom.

Wiceminister Krystyna Gurbiel potwierdziła gotowość polskiego resortu do przekazywania przedsiębiorcom wszelkich informacji dotyczących możliwości współpracy z partnerami z Republiki Konga.

Galeria zdjęć:

125ml milk

Spotkanie z ministrem gospodarki Kongo Brazzaville width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: gospodarki; republiki; rozwoju; możliwości; ministrem; współpracy; ; informacji; zakresie; spotkanie; polityki; krystyna; systemu; reformy; sp;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »