Spotkanie z KRIR

Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się dziś z nowym zarządem Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z Zarządem Krajowej Rady Izb Rolniczych

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z Zarządem Krajowej Rady Izb Rolniczych

- Gratuluje wyboru i zachęcam do aktywnego udziału w trwających w resorcie pracach legislacyjnych. To wasze uprawnienie i obowiązek – powiedział minister do uczestników spotkania.

Jednym z głównych tematów rozmowy była klęska suszy obejmująca coraz większe połacie kraju.

- Opóźniające się prace parlamentarne nad Funduszem Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych szkodzą wszystkim rolnikom. Gdybyśmy mieli Fundusz, można powiedzieć, że od ręki, byłyby pieniądze dla poszkodowanych przez suszę rolników – podkreślił Marek Sawicki.

- Apeluje do Krajowej Rady Izb Rolniczych o wsparcie trwających praca nad ustawą o trójstronnej komisji dialogu społecznego w rolnictwie, która ureguluje sprawę dialogu w obszarze rolnictwa, a jednocześnie rozstrzygnie raz na zawsze kwestie reprezentatywności organizacji i związków zawodowych rolników – powiedział minister Sawicki.

Członkowie izb rolniczych pytali się o szczegóły pomocy dla plantatorów czarnej porzeczki. Minister poinformował, że znajdują się one w końcowej fazie opracowania w ministerstwie.

– Liczę na szybkie decyzje Rady Ministrów – powiedział Marek Sawicki.

Jednocześnie Krajowa Rada Izb Rolniczych sprzeciwiła się uzależnieniu pomocy od  niszczenia części plantacji. Takie rozwiązanie, zdaniem samorządu rolniczego, można by zastosować w kolejnych latach.


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie z KRIR 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: minister; rolniczych; ; powiedział; pomocy; krajowej; spotkanie; trwających; można; rolników; zarządem; rolnictwa; dialogu; rozwoju; szczegóły; pytali; organizacji; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »