Spotkanie wigilijne w Głównym Inspektoracie Weterynarii połączone z wręczeniem odznaczeń

Spotkanie wigilijne kierownictwa Głównego Inspektoratu Weterynarii z pracownikami i zaproszonymi gośćmi, które odbyło się 18 grudnia 2019 r., było okazją do uhonorowania odznaczeniami państwowymi i resortowymi pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

Uroczystość rozpoczęła się od przemowy Głównego Lekarza Weterynarii, dr. Bogdana Konopki, który przypomniał, że „zbliżamy się do końca roku jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości a zarazem powołania dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego służby weterynaryjnej.” Główny Lekarz Weterynarii przypomniał, że „proces zmian związanych z organizacją służby weterynaryjnej, która obecnie funkcjonuje pod nazwą Inspekcja Weterynaryjna, był złożony. Dziś nadal możemy powiedzieć, że naszym celem jest przede wszystkim ochrona zdrowia publicznego. Podejmujemy działania wobec i dla zwierząt, ale ich efekty mają służyć także zdrowiu ludzi. Zwierzęta są jednym z podstawowych elementów łańcucha pokarmowego ludzi i w tej kwestii rola Inspekcji Weterynaryjnej wiąże się z ochroną życia ludzkiego. Inspekcja Weterynaryjna pełni fundamentalną rolę w zadaniach nowoczesnego państwa członka Unii Europejskiej.”

Dr Bogdan Konopka wskazał na misję Inspekcji Weterynaryjnej. „Mówiąc o służbie weterynaryjnej musimy pamiętać, że służba to praca na rzecz wspólnoty realizowana z poświęceniem. Na przestrzeni lat właśnie to poświęcenie wielu tysięcy ludzi związanych ze służbą weterynarią daje okazję do podsumowania osiągnięć wielu pokoleń lekarzy weterynarii oraz do wyznaczania nowych celów i zadań. Skłania również do refleksji, wspomnień i przemyśleń. Narody tracąc pamięć, tracą życie, dlatego powinniśmy pamiętać nie tylko dokąd idziemy, ale także skąd przychodzimy.”

W dalszej części uroczystości, w imieniu Prezydenta RP, odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego i ochrony zdrowia zwierząt wręczyła Szefowa Kancelarii Prezydenta, Minister Halina Szymańska. Z kolei odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” wręczył Sekretarz Stanu Szymon Giżyński.

Składając życzenia świąteczne, Szymon Giżyński podkreślił rolę Inspekcji Weterynaryjnej w strukturach nowoczesnego państwa i wkład jej pracowników w zdrowie publiczne.

Głos zabrał także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski, mówiąc o zmianach jakie zachodzą w bieżącym funkcjonowaniu Inspekcji Weterynaryjnej, które mają na celu bardziej efektywne stanie na straży zdrowia publicznego.

Jerzy Brusiło, krajowy duszpasterz lekarzy weterynarii, zamykając uroczystość wręczenia odznaczeń i rozpoczynając spotkanie wigilijne podkreślił znaczenie nagradzania człowieka za oddaną i rzetelną pracę. Złożył życzenie świąteczne i poświęcił opłatki.

 

 

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

2019 12 18 01
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: weterynarii; inspekcji; wigilijne; spotkanie; odznaczeń; zdrowia; weterynaryjnej; inspektoracie; połączone; wręczeniem; także; państwa; konopka; służby; przypomniał; ; minister; inspekcja; now;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »