Spotkanie w sprawie klastrów

– Jesteśmy niezorganizowani nie dlatego, że nie można, ale dlatego, że nie chcemy – powiedział minister Marek Sawicki do uczestników szkolenia dotyczącego tworzenia klastrów.

Fot. Minister Marek Sawicki oraz uczestnicy spotkania na temat klastrów

Fot. Minister Marek Sawicki oraz uczestnicy spotkania na temat klastrów

Podczas spotkania przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazali przedsiębiorcom z branży spożywczej zasady i możliwości wsparcia dla zainteresowanych tworzeniem klastrów.

– Musimy się organizować i konsolidować. W Sejmie trwają prace nad uregulowaniem stosunków między sieciami, a przemysłem przetwórczym. To na wypadek, gdyby nie doszło do dobrowolnego wypracowania tzw. kodeksu dobrych praktyk. Teraz czas zrobić kolejny krok, aby przetwórcy skonsolidowali się na przykład w formie klastrów. Dzięki temu sytuacja przemysłu może się znacząco poprawić – powiedział minister Marek Sawicki. 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie w sprawie klastrow 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: minister; ; rozwoju; spotkanie; spotkania; powiedział; rolnictwa; dlatego; ; klastrów; sprawie; trwają; dobrowolnego; kodeksu; doszło; wypracowania; dobrych; s;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »