Spotkania z UOKiK i sieciami handlowymi

W dniu dzisiejszym minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami sieci handlowych. W spotkaniu wziął również udział Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Adam Jasser, Wiceprezes Bernadeta Kasztelan-Świetlik. oraz Dyrektor Generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Andrzej Faliński.

Fot. Minister Marek Sawicki oraz prezes UOKiK Adam Jasser podczas spotkania z sieciami handlowymi

Fot. Minister Marek Sawicki oraz prezes UOKiK Adam Jasser podczas spotkania z sieciami handlowymi

Celem spotkania była wymiana poglądów nt. roli sieci handlowych w prawidłowym funkcjonowaniu łańcucha dostaw żywności i budowaniu wzajemnych relacji z dostawcami żywności.

Minister Marek Sawicki przedstawił problemy, na które wskazują producenci żywności w relacjach z sieciami handlowymi. Zwrócił uwagę na przewagę kontraktową sieci handlowych przy zawieraniu umów handlowych. Prawidłowe stosunki między wszystkimi partnerami w łańcuchu dostaw żywności mają znaczenie zasadnicze dla stabilnych dostaw żywności, dla jakości oferowanej konsumentowi żywności, ale także umożliwiają wdrażanie procesów innowacyjnych w obu sferach działalności gospodarczej.

Prezes Adam Jasser nawiązał m.in. do konferencji zorganizowanej przez prezydencję łotewską, której tematem był problem nieuczciwych praktyk handlowych w krajach Unii Europejskiej. Zwrócił uwagę na duże zróżnicowanie rozwiązań w poszczególnych krajach członkowskich w tym zakresie, od swobodnego funkcjonowania handlu i przetwórców, poprzez regulacje dobrowolne w postaci kodeksów dobrych praktyk handlowych do rozwiązań legislacyjnych regulujących stosunki handlowe.

Dyrektor Andrzej Faliński przypomniał m.in. o funkcjonowaniu Rady Konsultacyjnej do spraw Handlu i Usług przy Ministrze Gospodarki i propagowaniu wśród polskich przedsiębiorców  europejskiego kodeksu dobrych praktyk handlowych.

Przedstawiciele sieci handlowych przedstawili swoje doświadczenia w tworzeniu relacji z dostawcami.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli jednej myśli - istnieje potrzeba działań zmierzających do wypracowania wspólnej płaszczyzny współpracy handlu z producentami żywności.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkania z UOKiK i sieciami handlowymi 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: handlowych; spotkania; sieciami; handlu; dostaw; praktyk; żywności; andrzej; funkcjonowaniu; stosunki; rozwiązań; dobrych; krajach; uwagę; zwrócił; relacji; żywności; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »