Samorząd rolniczy ponownie w sprawie bezumownych użytkowników małych działek

gruntyW związku z wcześniejszymi wystąpieniami Zarządu KRIR (17 października 2014 r. oraz 18 lutego 2015 r.)  w sprawie umorzenia naliczonych przez ANR opłat za bezumowne użytkowanie w szczególności małych działek i w nawiązaniu do odpowiedzi Prezesa ANR, która informuje, że w świetle obecnych przepisów prawa, brak jest przesłanek do odstąpienia od naliczania i od dochodzenia należności powstałych z tytułu bezumownego użytkowania, w szczególności niewielkich powierzchniowo działek z Zasobu, Zarząd KRIR ponownie zwrócił się w tej kwestii do Prezesa ANR Leszka Świętochowskiego w dniu 12 maja 2015 r. proponując wprowadzenie procedur wewnętrznych ANR umożliwiających wojewódzkim izbom rolniczym opiniowanie składanych przez rolników wniosków o umorzenie należności – analogicznie jak robią to w przypadku obrotu nieruchomościami rolnymi.

Izby wojewódzkie, mające najlepszą wiedzę dotycząca poszczególnych przypadków bezumownego użytkowania gruntów, opiniując takie wnioski, gwarantują rzetelność i przejrzystość całego procesu, a także dysponują najlepsza wiedzą w terenie nt. użytkujących grunty.

Przedstawiając powyższą propozycję, Zarząd KRIR zwrócił się pozytywne rozpatrzenie wniosku samorządu rolniczego i umożliwienie izbom rolniczym włączenie się w rozwiązywanie tego – budzącego wiele kontrowersji w środowisku rolniczym – problemu.


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

grunty
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: działek; ; małych; rolniczym; sprawie; ponownie; zwrócił; szczególności; samorząd; zarząd; prezesa; należności; rolniczy; użytkowników; bezumownego;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »