Szkody powodowane przez zwierzęta dziko żyjące stały się ostatnio zarówno problemem gospodarczym jak i społecznym. Są przyczyną konfliktów pomiędzy poszkodowanymi właścicielami upraw, a dzierżawcami obwodów łowieckich. Niestety, szacowanie rozmiaru szkód, jak i wyliczanie wielkości odszkodowań, w wielu wypadkach może być realizowane niefachowo. Przyczyną takiego stanu rzeczy zazwyczaj jest brak specjalistycznego przygotowania, opartego na naukowych metodach.
Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie w porozumieniu z Krajową Radą Izb Rolniczych uruchamia kolejną edycję studiów podyplomowych:
„ADMINISTROWANIE RYZYKIEM I ZARZĄDZANIE SZKODAMI ŁOWIECKIMI”.
Oferta studiów skierowana jest do pracowników ośrodków doradztwa rolniczego, izb rolniczych, służb leśnictwa, ochrony środowiska i myśliwych oraz wszystkich zainteresowanych uzyskaniem unikatowych kwalifikacji związanych z szacowaniem szkód łowieckich.
Absolwenci studiów otrzymają świadectwo ukończenia studiów, a także dokumenty potwierdzające uzyskanie uprawnień rzeczoznawcy i likwidatora szkód powodowanych przez zwierzęta dziko żyjące. Osoby takie będą również uprawnione do pełnienia funkcji mediatora oraz biegłego sądowego w zakresie administrowania ryzykiem i zarządzania szkodami łowieckimi.
Szczegółowe informacje są także dostępne na: www.wszechnicapolska.edu.pl.
Zachęcamy do skorzystania z kolejnej edycji tych unikatowych studiów podyplomowych.
Prorektor ds. studiów
dr Czesław Pietras
Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/