SPOTKANIE PREZESÓW LUBUSKIEJ IZBY ROLNICZEJ Z DYREKCJĄ OT ANR

W dniu 14 marca 2016r. w siedzibie Oddziału Terenowego ANR w Gorzowie Wlkp. prezes Lubuskiej Izby Rolniczej Stanisław Myśliwiec oraz wiceprezes LIR Stanisław Madej spotkali się z dyrektorem OT ANR Sebastianem Pieńkowskim. Ze strony Agencji w spotkaniu  uczestniczył również Roman Jabłoński-zastępca dyrektora oraz Waldemar Sonnek-kierownik Sekcji Gospodarowania Zasobem.

Prezes i wiceprezes LIR przedstawili uwagi, zastrzeżenia oraz stanowiska zgłaszane do biura Izby, na spotkaniach oraz posiedzeniach Rad Powiatowych przez rolników i delegatów LIR dotyczące rozdysponowania oraz obrotu i zagospodarowania gruntów o charakterze rolnym z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Rozmowy dotyczyły m. in.:

– potrzeby ujednolicenia procedury zawierania umów na dzierżawy krótkoterminowe,

– wydzierżawiania gruntów o charakterze rolnym które w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy mają przeznaczenie inne niż rolnicze,

– zawierania umów dzierżawy z możliwością ich szybszego wypowiedzenia,

– wstrzymania procedury przetargowej na okres do 30 kwietnia br. na wnioskowaną nieruchomość przez młodego rolnika i wznowienia jej już na nowych zasadach po 1maja 2016r., po zmianie przepisów. Wówczas młody rolnik będzie miał możliwość przystąpienia do przetargów na dzierżawę państwowych gruntów pomimo że nie prowadzi osobiście gospodarstwa przez okres co najmniej 5 lat,

– korzystania z prawa odkupu gruntów przez ANR,

– wydzierżawiania gruntów nie wykazanych w momencie wejścia Polski do UE jako użytki rolne,

– przeznaczania na cele nierolnicze gruntów w dobrej klasie bonitacyjnej,

– organizowania przetargów ograniczonych ofert pisemnych,

– poszerzania składu komisji przetargowej o przedstawicieli rolników zgłaszanych przez LIR, ustalenia sposobu powiadamiania posiedzeniu komisji.

Dyrektor Pieńkowski powiedział że wszystkie sprawy poruszone na spotkaniu zostaną omówione i rozpatrzone przez dyrekcję Oddziału, a o podjętych rozwiązaniach i decyzjach Zarząd LIR zostanie poinformowany na następnym takim spotkaniu.

E.R.

GALERIA:

 

Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

016 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: gruntów; lubuskiej; rolniczej; rolników; przetargowej; spotkanie; wydzierżawiania; zawierania; dzierżawy; umów; przetargów; procedury; wiceprezes; zagospodarowania;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »