Rozmowy w Mińsku

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki kontynuował dziś w Mińsku, rozpoczęte 14 sierpnia br., rozmowy ze stroną białoruską.

W rozmowach brali udział wicepremier Białorusi Mikhail I. Rusyi, gubernator Mińska Siemion Szapiro oraz towarzyszący ministrowi prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski.

Uczestniczyli w nich także przedstawiciele białoruskiej administracji rolnej oraz szefowie największych zakładów przetwórczych sektora warzyw, owoców, mleka i mięsa.

Strona białoruska wyraziła duże zainteresowanie polskimi produktami z przeznaczeniem na swój rynek, a także, po przetworzeniu, również na rynek rosyjski.

Ustalono, że już w czwartek przedstawiciele tych sektorów z Polsce pojadą do Mińska na rozmowy dotyczące wspólnych inwestycji i wymiany handlowej.

Wicepremier Białorusi, gubernator Mińska i Główny Lekarz Weterynarii Białorusi ustalili, że również do czwartku przedstawione będzie zapotrzebowanie i możliwości odbioru polskich produktów.

 


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozmowy; białorusi; przedstawiciele; rozwoju; mińsku; również; rolnictwa; czwartek; polsce; dotyczące; pojadą; sektorów; także; ; produktami; polskimi;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »