shiuz__750 x 100 px_1

Rozmowy polsko-izraelskie

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przyjął dziś ambasadora Państwa Izrael w Rzeczypospolitej Polskiej Annę Azari. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny i dotyczyło głównie możliwości zintensyfikowania współpracy pomiędzy Polską i Izraelem w dziedzinie rolnictwa.

Fot. Minister Krzystof Jurgiel podczas spotkania z Panią Ambasador Izraela

Fot. Minister Krzystof Jurgiel podczas spotkania z Panią Ambasador Izraela

Ambasador przekazała ministrowi gratulacje w związku z objęciem urzędu i wspomniała o kilku obszarach współpracy, w których dostrzega największy potencjał rozwoju. Należą do nich w szczególności: kwestie związane z pojawiającym się okresowo w Polsce deficytem wody dla działalności rolnej oraz możliwości rozwoju współpracy handlowej w zakresie eksportu do Izraela dużych ilości mięsa wołowego. Ambasador zadeklarowała gotowość współpracy strony izraelskiej z polskimi partnerami w obu tych obszarach.

Minister Krzysztof Jurgiel z zadowoleniem przyjął deklaracje strony izraelskiej w sprawie zainteresowania zwiększeniem obrotów handlowych artykułami rolno-spożywczymi, szczególnie w kontekście prowadzonych przez resort rolnictwa prac nad otwarciem nowych rynków zbytu dla polskiej żywności, zintensyfikowanych faktem wprowadzenia przez Federację Rosyjską embarga na polską żywność. Ponadto, minister Krzysztof Jurgiel, odnośnie pojawiających się w Polsce problemów z suszą, wspomniał o zainteresowaniu polskiego Instytutu Sadownictwa nawiązaniem współpracy z izraelskimi partnerami w zakresie nawadniania, fertygacji oraz technologii upraw pod osłonami. 

Ambasador przekazała ministrowi ustne zaproszenie do złożenia wizyty w Izraelu wraz z misją przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego w celu zapoznania się z funkcjonowaniem izraelskiego rolnictwa oraz dalszego identyfikowania wspólnych obszarów wzajemnie korzystnej współpracy.

Obie strony zgodnie przyznały że wizyta polskiego Ministra Rolnictwa w Izraelu, na czele misji polskich przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego, umożliwiłaby pozyskanie cennych kontaktów dla wspólnych przedsięwzięć biznesowych pomiędzy polskimi i izraelskimi partnerami.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Rozmowy polsko izraelskie 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; współpracy; rozwoju; jurgiel; krzysztof; strony; minister; rozmowy; zakresie; możliwości; wspólnych; polską; przekazała; pomiędzy; polskiego; polskiej; polsce; ministrow;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »