shiuz__750 x 100 px_1

Rozmowy polsko-egipskie

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się 17 sierpnia 2017 r., z Ministrem Rolnictwa i Rekultywacji Gruntów Arabskiej Republiki Egiptu Abdel-Moneim El-Banna, przebywającym w Polsce na zaproszenie MRiRW.

Fot. Rozmowy polsko-egipskie

Fot. Rozmowy polsko-egipskie

Spotkanie dotyczyło możliwości rozwoju współpracy w dziedzinie rolnictwa. Minister Jurgiel zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszej finalizacji procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku egipskiego. Strona polska zaprezentowała potencjał polskiego sektora rolnego w kontekście możliwości współpracy z partnerami egipskimi.

Minister Abdel-Moneim El-Banna podkreślał zainteresowanie strony egipskiej rozwojem współpracy naukowej. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele polskich instytutów naukowych, omawiając kierunki możliwej współpracy, przede wszystkim związane z modernizacją egipskiego rolnictwa. Minister Krzysztof Jurgiel odniósł się do polskich doświadczeń w zakresie transformacji i modernizacji sektora rolno-spożywczego.

Egipt jest jednym z głównych odbiorców polskich produktów rolno-spożywczych w Afryce (2. miejsce po Algierii w 2016 r.). Wartość eksportu polskich produktów rolno-spożywczych osiągnęła 112,7 mln EUR w 2016 r.

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Rozmowy polsko egipskie 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: polskich; produktów; współpracy; jurgiel; rolno-spożywczych; rozmowy; minister; możliwości; rozwoju; sektora; abdel-moneim; rolnictwa.; rolnictwa; polsko-egipskie; krzysztof; możliw;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »