Program Zjazdu przewiduje liczne sesje tematyczne poświęcone między innymi zasadom nowoczesnej hodowli, strategiom żywieniowym, zapobieganiu chorób u zwierząt hodowlanych czy też genetyce. Panele i dyskusje będą dotyczyły chowu i hodowli różnych gatunków zwierząt gospodarskich – bydła mięsnego i mlecznego, trzody chlewnej, drobiu, kóz, owiec i wielu innych.
„Polska już po raz trzeci jest organizatorem tego prestiżowego wydarzenia, jakim jest Zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej. Bardzo duże zainteresowanie i rekordowo wysoka frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów” – podkreśla prof. Roman Niżnikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, które odpowiada za organizację Zjazdu EAAP.
Zjazd EAAP odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 4 września w SGGW. Hasłem przewodnim 66. edycji jest „Innowacje w produkcji zwierzęcej – od idei do praktyki”.
Wydarzeniem towarzyszącym będzie Krajowe Forum Nauka-Praktyce, które odbędzie się 4 września z udziałem między innymi ekspertów z Instytutu Weterynarii w Puławach, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Uniwersytetu Ghent w Belgii i amerykańskiego Uniwersytetu w Georgii. Forum zostało podzielone na dwie sesje: „Monitoring jako pomoc w zarządzaniu stadami bydła i trzody chlewnej” oraz „Selekcja genomowa w praktyce”.
Więcej informacji: http://www.eaap2015.org/
Źródło
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
http://www.sggw.pl