ROLNICTWO PRECYZYJNE w produkcji roślinnej – podsumowanie

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu zorganizowało od 27.08.2020r. do 22.09.2020r. dwanaście szkoleń pn. „Rolnictwo precyzyjne w produkcji roślinnej”. Szkolenia zostały przeprowadzone w ramach poddziałania 2.3 Wsparcie dla szkolenia doradców w ramach działania Usługi doradcze, usługi z zakresu zarzadzania gospodarstwem rolnym i usługi z zakresu zastępstw objętego PROW 2014-2020.

Szkolenia odbyły się w: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Stęszewie k/Poznania i Niepołomicach k/Krakowa.

Odbiorcami szkoleń były osoby zajmujące się zawodowo doradzaniem rolnikom, zarówno z instytucji publicznych jaki i z prywatnych podmiotów doradczych. Przeszkolono łącznie 333 doradców.

 

Celem szkoleń było podniesienie kwalifikacji doradców, uzupełnienie wiedzy oraz zdobycie umiejętności w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego tj. m.in. z technik wykonywania zabiegów agrotechnicznych, wykorzystania nowych technologii: nawigacji satelitarnej, monitoringu satelitarnego, lotniczego czy naziemnego, a także wprowadzenie do gospodarstwa centralnego systemu komputerowego.

Dwudniowe szkolenia były bezpłatne. Uczestnikom zapewniono nocleg, pełne wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu oraz materiały szkoleniowe.

W pierwszym dniu szkoleń odbywały się zajęcia teoretyczne, na których wykładowcy przedstawili m.in. nowe techniki stosowane w rolnictwie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, zastosowanie i wykorzystanie centralnego systemu komputerowego w gospodarstwie, innowacje w nawożeniu, a także techniki wykonywania zabiegów agrotechnicznych.

Natomiast drugiego dnia uczestnicy brali udział w zajęciach praktycznych- w zależności od miejsca szkolenia- w prywatnych gospodarstwach rolnych, w gospodarstwie należącym do Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach - Rolniczy Zakład Doświadczalny "Kępa-Puławy"- gospodarstwo w Osinach lub w gospodarstwie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie- gospodarstwo w Oborach.

Szkolenia były doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy doradców z zakresu rolnictwa precyzyjnego zarówno w teorii jak i w praktyce.

Szczegółowa relacja z jednego ze szkoleń pojawiła się w październikowym wydaniu Bieżące Informacje- wydawnictwa Warmińsko Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
https://wmodr.pl/gazeta/1979

 DSC 0543IMGP6156IMGP6159IMGP6164

IMG 20200909 125033IMG 20200911 113929

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

DSC 0543
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: doradztwa; szkoleń; rolniczego; centrum; zakresu; szkolenia; usługi; precyzyjne; produkcji; techniki; systemu; centralnego; gospodarstwie; także; gospodarstwo; zabiegów; wykonywania; precyzy;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »