shiuz__750 x 100 px_1

RLKS w województwach kujawsko-pomorskim i podlaskim

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki 5 stycznia br. spotkał się z przedstawicielami urzędów marszałkowskich i lokalnych grup działania (LGD) z województw kujawsko-pomorskiego i podlaskiego. Spotkanie dotyczyło wdrażania instrumentu rozwój lokalny kierowany przez społeczność (RLKS) w tych województwach.


W rozmowach uczestniczyli także przedstawiciele ministerstwa rozwoju, ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Wiceminister Ryszard Zarudzki zaproponował powołanie stałego zespołu dedykowanego RLKS. W skład zespołu weszliby przedstawiciele instytucji reprezentowanych podczas spotkania. W opinii zgromadzonych grupa taka, pozwoliłaby na bieżąco rozstrzygać wątpliwości związane z finansowaniem strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) z czterech różnych funduszy. To z kolei przełożyłoby się na realne usprawnienie wdrażania RLKS.


W trakcie spotkania omówione zostały zagadnienia budzące największe wątpliwości, w tym m.in. kwestie finansowania kosztów bieżących LGD ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego czy możliwości dokonywania zmian w zapisach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w zakresie wartości wskaźników dotyczących Regionalnych Programów Operacyjnych. Celem dyskusji było wypracowanie rozwiązań, które przyczynią się do ujednolicenia zasad wdrażania RLKS we wszystkich europejskich funduszach strukturalnych i inwestycyjnych, w ramach których możliwe jest jego finansowanie i w rezultacie uproszczenie jego stosowania. Uzgodniono, że przedstawiciele regionów przekażą propozycje rozwiązania najbardziej problematycznych kwestii resortowi rozwoju.


Źródło:
www.minrol.gov.pl

 

Źródło
Podlaska Izba Rolnicza
http://pirol.pl

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wdrażania; przedstawiciele; społeczność; lokalnego; rozwoju; ministerstwa; województwach; strategii; kierowanego; ryszard; podlaskim; kujawsko-pomorskim; zespołu; zarudzki;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »