Artykuł o Tematyce Ekologicznej Promocja tradycyjnej i ekologicznej żywności pod hasłem „Polska smakuje”

Agencja Rynku Rolnego rozpoczyna tegoroczny cykl  plenerowych spotkań z tradycyjną i ekologiczna polską kuchnią. Pierwsze z nich miało miejsce w dniu 26.IV.2014 r. w Starym Polu podczas V Wiosennych Targów Ogrodniczych pod nazwą: Piknik Europejski „10 lat integracji z UE na Żuławach i Powiślu”. Organizatorami imprezy był: Samorząd Województwa Pomorskiego i Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Piknik został objęty patronatem Prezesa Agencji Rynku Rolnego, Radosława Szatkowskiego.

W ramach „Pikniku Europejskiego” przygotowano szereg imprez towarzyszących m.in. prezentacje działań zrealizowanych ze środków unijnych, występy artystyczne, gry i konkursy oraz pokazy i degustacje. Na uwagę zasługiwał i cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających,  pokaz kulinarny połączony z degustacją lokalnych potraw tradycyjnych przygotowany przy współpracy Agencji Rynku Rolnego z Pomorską Akademią Kulinarną. W pokazie uczestniczył Prezes ARR Radosław Szatkowski oraz Senator RP Leszek Czarnobaj. Prace kucharskie nadzorował Szef kuchni Zamku w Gniewie Mariusz Gachewicz.  Pokaz zgromadził wiele osób, które mogły także  wykazać się wiedzą o potrawach i specjalnościach kulinarnych Żuław i Powiśla, uczestnicząc w konkursach .

Piknik zorganizowany został z okazji  X rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz doświadczeń polskiego rolnictwa po integracji. W uroczystościach otwarcia targów i „Pikniku Europejskiego” wziął udział Prezes ARR Radosław Szatkowski.

piknik%201

piknik%202

„Piknik Europejski” był świetną okazją do zaprezentowania dokonań ostatniego 10-lecia przez firmy i instytucje związane z rolnictwem i obszarami wiejskimi. Wśród wystawców znalazł się Oddział Terenowy ARR w Gdyni. Goście odwiedzający stoisko ARR mogli zobaczyć efekty  wdrożonych  dotychczas mechanizmów jak również zapoznać się z aktualnie realizowanymi programami.

starepole1

starepole2

starepole3

starepole4

starepole5

starepole6

starepole7

starepole8

starepole9

 

Źródło
Agencja Rynku Rolnego
http://arr.gov.pl/

125ml milk

piknik%201
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: agencji; prezes; piknik; radosław; promocja; targów; został; rolnego; ekologicznej; smakuje”; żywności; „polska; tradycyjnej; hasłem; k;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »