shiuz__750 x 100 px_1

Projekt Regulaminu Terenowej Rady Społecznej

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przychylając się do wielokrotnych apeli Wielkopolskiej Izby Rolniczej przesłało do konsultacji, za pośrednictwem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, projekt Regulaminu Terenowej Rady Społecznej – poniżej do pobrania. Zdaniem WIR opracowanie tego dokumentu przyczyni się do uregulowania zasad działania TRS i będzie wpływał na jego transparentne funkcjonowanie.

W swoich uwagach do projektu WIR podnosiła między innymi potrzebę doprecyzowania zasad uczestnictwa przedstawicieli organizacji do Rady, wyboru przewodniczącego i niezbędność powołania wiceprzewodniczącego. Zdaniem WIR podstawową zasadą informacji o posiedzeniu TRS jest przesłanie zawiadomienia o jego terminie wraz z proponowanym porządkiem obrad oraz dokumentacją niezbędną do opiniowania, które powinny zostać przekazane na 14 dni przed planowany posiedzeniem. Krajowa Rada Izb Rolniczych w związku z przesłanymi z poszczególnych izb uwagami, przesłała do KOWR szczegółowe uwagi samorządu rolniczego. KOWR odnosząc się do tego dokumentu uwzględniła tylko niektóre z nich, co zdaniem Wielkopolskiej Izby Rolniczej nie ureguluje zasad funkcjonowania Rady i doprowadzi do jej marginalizacji w procesie podejmowania decyzji związanej z gospodarka nieruchomościami Zasobu.

Poniżej przedstawimy treść pisma KOWR oraz WIR do Wiktora Szmulewicza Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Do pobrania:
projekt regulaminu
pismo KOWR do KRIR
pismo WIR do KRIR

 

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: projekt; terenowej; społecznej; regulaminu; zdaniem; wielkopolskiej; rolniczej; dokumentu; poszczególnych; uwzględniła; odnosząc; rolniczego.; samorządu; szczegółowe; przesłała; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »