shiuz__750 x 100 px_1

Programy: Krowa plus i świnia plus – planowane zasady

Jak informuje serwis TOP-AGRAR, dodatkowe działanie o nazwie: „Dobrostan zwierząt” zostanie wprowadzone już w bieżącym roku. Skorzystać z tego działania będą mogli rolnicy, którzy zdecydują się na polepszenie warunków utrzymania zwierząt.

1

Zatem dopłatę w wysokości: 595 zł do krowy, 301 zł do lochy oraz 24 zł do tucznika uzyska rolnik , który zwiększy powierzchnię w budynkach inwentarskich o co najmniej 20% , w stosunku do minimalnej wymaganej powierzchni. Natomiast za udostępnienie wybiegów dla krowy mamki uzyska kwotę 329 zł. Prowadzenie wypasu krów mlecznych umożliwi uzyskanie 185 zł dopłaty do krowy mlecznej.

Z powodu ASF nie planuje się w obecnym naborze dopłat do wybiegów dla świń.

Wnioskowanie o wymienione powyżej wsparcie odbywać się będzie co rocznie, za pomocą formularza wniosku obszarowego, który został w bieżącym roku, w tym celu odpowiednio zmodyfikowany. Oznacza to, że ubiegać się o przyznanie tej płatności będzie można, w terminie składania wniosków obszarowych tj. od 15 marca do 15 maja.

Planuje się przeznaczyć na to działanie to 50 mln euro, co powinno umożliwić skorzystanie z programu przez około 65 tys. rolników.

Elżbieta Bryl

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: programy:; planowane; zasady; uzyska; świnia; który; działanie; wybiegów; będzie; bieżącym; wsparcie; formularza; pomocą; rocznie; ; odbywać; świń. wnioskowanie; powyżej; wymie;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »