Do udziału w projekcie „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich”, którego Liderem jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a Partnerem została fundacja „Edukacja bez barier”, wpłynęło 1200 zgłoszeń. Lista osób, które zakwalifikowały się do udziału w przedsięwzięciu realizowanym przy wsparciu organizacyjnym i merytorycznym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa została zamknięta.
W związku z osiągnięciem limitu zgłoszeń do udziału w projekcie „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” została utworzona lista podstawowa zakwalifikowanych. Znalazło się na niej 1200 osób. Formularz aplikacyjny pozostaje aktywny i każdy kolejny zgłaszający się zostanie zapisany na liście rezerwowej – będzie mógł uczestniczyć w szkoleniu, gdy ktoś z puli podstawowej zrezygnuje.
Program skierowany jest do członków Kół Gospodyń Wiejskich z terenów objętych pilotażem w powiatach: oleśnickim (województwo dolnośląskie); włocławskim i toruńskim (województwo kujawsko-pomorskie); biłgorajskim i ryckim (województwo lubelskie); tarnowskim (województwo małopolskie); pułtuskim, garwolińskim i ostrowskim (województwo mazowieckie); łomżyńskim (województwo podlaskie); koneckim (województwo świętokrzyskie); łobeskim (województwo zachodniopomorskie).
Celem przedsięwzięcia jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu wykorzystania technologii cyfrowych. Ważne jest również, że takie programy wpływają na zmniejszenie wykluczenia cyfrowego, szczególnie osób w wieku 50+, 60+ z obszarów wiejskich. Szkolenie to ma również pomóc w prowadzeniu działalności e-commerce.
Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/