Program "Owoce w szkole"

Program Owoce w szkole z roku na rok coraz bardziej popularny wśród szkół podstawowych!

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 zamiar uczestnictwa w programie Owoce w szkole zgłosiło przeszło 10,1 tys. szkół podstawowych, do których uczęszcza przeszło 934 tys. uczniów klas I - III. To ok. 150 szkół i 22,5 tys. uczniów więcej niż w ubiegłym roku szkolnym!

Przypominamy, iż aby zgłoszona szkoła mogła otrzymywać owoce i warzywa musi zawrzeć umowę z jednym z zatwierdzonych dostawców, której kopię dostawca zobowiązany jest złożyć we właściwym Oddziale Terenowym ARR w terminie do 4 października 2012 r.

Lista zgłoszonych szkół podstawowych i wykaz zatwierdzonych dostawców opublikowane są na stronie internetowej ARR:

Na podstawie zawartych w umowach danych o liczbie dzieci z klas I-III które będą brały udział w programie, ARR określi i opublikuje na stronie internetowej w terminie do 11 października 2012 r. informację o liczbie porcji owoców i warzyw, jaką otrzyma dziecko w I semestrze (minimum 2 porcje w tygodniu).

Pierwsze dostawy owoców i warzyw dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych rozpoczną się już od 15 października br. W ramach programu dzieci będą również brały udział w działaniach edukacyjnych dotyczących zdrowej diety, której niezbędnym elementem są owoce i warzywa.

Źródło
Agencja Rynku Rolnego
http://arr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: szkół; października; program; uczniów; zatwierdzonych; przeszło; liczbie; owoców; dzieci; będą; brały; której; udział; terminie; internetowej; szkole;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »