shiuz__750 x 100 px_1

Pride of Poland 2020

W dniach od 7 do 10 sierpnia 2020 r. na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Zwieńczą go 51. Aukcja Pride of Poland oraz Summer Sale. Przygotowaniom do tegorocznej edycji wydarzenia poświęcona była konferencja prasowa, w której udział wziął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Dzięki zaangażowaniu Ministra Rolnictwa tegoroczne święto hodowli koni arabskich czystej krwi będzie wyjątkowe ze względu na nagrody jakie przygotowano dla uczestników wydarzenia.

Pula nagród sięgnie miliona złotych. Na kwoty gwarantowane dla hodowców pięciu najlepszych koni w swoich klasach przeznaczono 400  tys. zł. Dodatkowo najbardziej urodziwe ogiery i klacze będą nagradzane za zdobycie poszczególnych miejsc. Hodowca najpiękniejszego konia pokazu (Best in Show) otrzyma w nagrodę w wysokości 70 tys. złotych.

Niestety w związku z pandemią będzie sporo ograniczeń odnośnie do widzów i uczestników aukcji. Prawdopodobnie Narodowy Pokaz, jak i sama aukcja odbędzie się bez udziału publiczności – mówi Tomasz Chalimoniuk, prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, główny organizator wydarzeń w Janowie Podlaskim.

Zgodnie z regulaminem, zgłoszeń koni należy dokonywać 19 czerwca. Na aukcję Pride of Poland zostaną zakwalifikowane konie, które w swoich dotychczasowych udziałach w pokazach zakwalifikowały się przynajmniej do pierwszej piątki w danej klasie.

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

img 8985 miniatura
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: poland; ; arabskich; będzie; rolnictwa; swoich; aukcja; czystej; uczestników; narodowy; ; janowie; odbędzie; wysokości; nagrodę; główny; konnych; ; wyścigów; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »