Polsko-niemieckie spotkanie w sprawie ASF

W piątek, 10 stycznia 2020 r., na moście granicznym w Gubinie, rozpoczęło się polsko-niemieckie spotkanie w sprawie ASF z udziałem przedstawicieli Federalnego Ministerstwa Wyżywienia i Rolnictwa Niemiec, Kraju Związkowego Brandenburgii, przedstawicieli polskiej i niemieckiej inspekcji weterynaryjnej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz władz województwa lubuskiego.  Celem spotkania jest wzmocnienie polsko-niemieckiej współpracy i wymiana doświadczeń w zakresie zwalczania ASF. Główny Lekarz Weterynarii, dr Bogdan Konopska, podkreślił, że do tej pory wirus ASF na zachodzie Polski atakuje wyłącznie dziki oraz podkreślił, że obszary, gdzie znajdowane są padłe dziki są grodzone a przejścia dla dzikich zwierząt przez główne drogi zamykane. Dr Bogdan Konopka powiedział, że liczy na wsparcie kolegów z Niemiec w walce z ASF.

Uczestnicy spotkania udali się do miejscowości Ratzdorf, około 20 km na północ od Gubina, w celu zapoznania się ze stanem prac przy budowie ogrodzenia na terenie Brandenburgii, przy granicy z Polską.

Spotkanie w Gubinie

 

 Spotkanie w Gubinie

(zdjęcia: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi)

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

 

125ml milk

c1d29f5b 77c3 4f44 b695 6579a21ad030
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: polsko-niemieckie; sprawie; spotkanie; rolnictwa; ministerstwa; podkreślił; ; spotkania; rozwoju; brandenburgii; ; bogdan; przedstawicieli; asf. uczestnicy; znajdowane; padłe; grodzone; przejścia; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »