shiuz__750 x 100 px_1

Polskie stoisko narodowe na targach Biofach w Niemczech

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz kolejny wziął udział w największych międzynarodowych targach żywności ekologicznej w Europie - BIOFACH, odbywających się w dniach 12 - 15 lutego 2020 r. w Norymberdze. Uczestnictwo KOWR w tych targach jest kontynuacją promocji polskiego sektora rolno-spożywczego i żywności ekologicznej.

Na stoisku KOWR, o łącznej powierzchni 267 m² swoją ofertę eksportową promowały 54 polskie firmy oraz stowarzyszenia, związki i organizacje branżowe zrzeszające producentów żywności ekologicznej. Na polskim stoisku narodowym prezentowane były m.in.: soki owocowe i warzywne, świeże owoce, wina, herbaty i zioła, świeże i mrożone warzywa, makarony, kasze i inne produkty zbożowe, pasty, sosy i dania gotowe, oleje, probiotyki, miody i słodycze, batony oraz zdrowe przekąski.

Trzeciego dnia targów, polskie stoisko narodowe odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Ryszard Kamiński z delegacją MRiRW. KOWR reprezentował Pan Marcin Wroński – Zastępca Dyrektora Generalnego. Wizyta przedstawicieli MRiRW była doskonałą okazją do spotkań z polskimi przedsiębiorcami i przeprowadzenia rozmów dotyczących stanu i perspektyw sektora żywności ekologicznej.

Podczas każdego dnia targów na stoisku KOWR odbywały się pokazy kulinarne z wykorzystaniem polskich certyfikowanych produktów ekologicznych, których celem była promocja kanonów polskiej kuchni i polskiej żywności ekologicznej oraz upowszechnienie wizerunku Polski jako kraju łączącego tradycję i nowoczesność w aspektach kulinarnych.

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

1 miniatura 2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; żywności; polskie; targach; narodowe; stoisko; stoisku; ekologicznej; sektora; rolnictwa; wsparcia; ośrodek; polskiej; niemczech; biofach; świeże; przedstawicieli; wizyta; po;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »