Polska wieś staje się wizytówką Rzeczpospolitej

– Dziś polska wieś jest nowoczesna, dziś polska wieś jest piękna, dziś polska wieś jest czysta, schludna, zadbana i to jest w tej chwili stały element każdego zakątka naszego kraju.

Główne Wręczenie nagród laureatom konkursu

To bardzo ważne, dziękuję za to, bo polska wieś – śmiało można powiedzieć – staje się wizytówką Rzeczpospolitej – stwierdził prezydent RP Andrzej Duda, który gościł w Belwederze laureatów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Prezydent zwrócił również uwagę, że polska wieś jest także bezpieczniejsza.

– Nowoczesne rolnictwo to takie, które daje wysokie plony, daje dobre zbiory, daje żywność wysokiej jakości. Jednak paradygmat rolnictwa, gdzie nowoczesnością nazwano jak największe plony, bez liczenia się z konsekwencjami i ilością zastosowanej chemii, to nie jest nowoczesne rolnictwo – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa uznał zrównoważone rolnictwo, rolnictwo wykorzystujące precyzyjnie środki produkcji, za naszą wielką szansę na rynkach rolnych. Zwrócił przy tym uwagę, że zrównoważony rozwój rolnictwa pozwala nie tylko na zachowanie zasobów naturalnych, ale także sprzyja zachowaniu żywotności społecznej i ekonomicznej polskiej wsi. Podkreślił w tym rolę rodzinnych gospodarstw rolnych, pośród których nawet te najmniejsze mają rację bytu, choć ich rola będzie się zmieniać. To one mają predyspozycje do prowadzenia w nich przetwórstwa na mała skalę, rolniczego handlu detalicznego czy sprzedaży bezpośredniej.

Celem organizowanego od 2003 roku przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego konkursu jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 1153 gospodarstwa indywidualne oraz 41 zakładów rolnych zatrudniających ponad 4,4 tys. pracowników.

Zdjęcia (19)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. Od lewej prezydent RP, prezes KRUS i minister rolnictwa Pokaż zdjęcie 2 z galerii. Prezydent A. Duda podczas przemówienia Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Laureaci XVII Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne Pokaż zdjęcie 4 z galerii. Minister J. K. Ardanowski podczas przemówienia

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

2560x
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: polska; ; pokaż; rolnictwa; galerii.; zdjęcie; rolnictwo; konkursu; rzeczpospolitej; rolnych.; rolniczego; wizytówką; podkreślił; plony; ; nowoczesne; także; uwagę; ; rozwoju; zwró;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »