Polska wieprzowina powróci na rynek azjatycki?

wieprzowina (5)21 maja 2015 roku Singapurska Rządowa Agencja Weterynarii (AVA) podjęła decyzję o zniesieniu zakazu importu polskiej wieprzowiny do Singapuru, który został wprowadzony 22 lutego 2014 r., w związku z wykryciem przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie Polski. Singapur jest pierwszym, i jak dotychczas jedynym krajem w Azji, który wycofał zakaz importu wieprzowiny, wprowadzony w związku z przypadkami ASF.


Polskie przedsiębiorstwa, które znajdują się na liście podmiotów uprawnionych do eksportu mrożonej wieprzowiny na rynek singapurski, mogą rozpocząć eksport po spełnieniu nowych wymagań. Wymagania te określone są w zmienionym świadectwie zdrowia dla mięsa wieprzowego oraz w uzgodnionych Warunkach importu mrożonej wieprzowiny z Polski do Singapuru. Singapur jest pierwszym krajem w regionie, który zniósł restrykcje związane z afrykańskim pomorem świń.

Źródło: MRiRW, GIW


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

wieprzowina%20%285%29
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: który; wieprzowiny; importu; wieprzowina; wprowadzony; związku; singapur; krajem; polska; mrożonej; rozpocząć; eksport; mięsa; wieprzowego; zdrowia; spe;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »