PRODUCENT:
Jednostka miary:: szt.
Opis produktu:
Geowłóknina to płaski geosyntetyk, wykonana jest z włókien polipropylenowych lub poliestrowych połączonych termicznie lub mechanicznie. Znajduje zastosowanie w separacji podłoża nasypów, poprawia jego stateczność oraz przyspiesza zespolenie.
Z geowłókniny wykonuje się warstwy rozdzielające grunty lub kruszywa o różnym uziarnieniu oraz warstwy podkładowe utrzymujące grunt pod geosiatkami, przy budowie wzmocnionych skarp i nasypów. Stosowana jest do zabezpieczenia brzegów rzek, ochrony wybrzeży, odzyskiwania lądu oraz przy budowie wałów i zbiorników wodnych. Służy do osłony systemów drenarskich w celu zabezpieczenia ich przed zamuleniem gruntem drobnoziarnistym. Zapewnia długotrwałą ochronę przy budowie składowisk odpadów, tuneli i zbiorników wodnych.
Zastosowanie:
Podjazd do garażu - geowłóknina rozkładana pomiędzy warstwami ziemi skutecznie poprawia podłoże podjazdu. W bardzo łatwy sposób zapobiega ona obniżaniu się podłoża, a także jest jednym z najtańszych sposobów zadbania o bezpieczny dojazd do domu w trakcie budowy i po jej zakończeniu. Przy zastosowaniu geowłókniny w podbudowie podjazdów oraz parkingów chodzi głównie o to, aby spełniała ona dwie wynikające z siebie nawzajem funkcje: separację gruntów oraz stabilizację podbudowy.
Ścieżki i chodniki wokół domu - geowłóknina jest odpowiednim materiałem budowlanym podczas budowy dróg, chodników i ścieżek wokół domu. Jeśli chcemy mieć w ogrodzie ścieżki wyłożone żwirem (lub innym kruszywem kamiennym) warto użyć geowłókniny, gdyż daje nam to pewność, że po pewnym czasie użytkowania kamień nie zostanie przemieszany z ziemią (podłożem). Dzięki temu dróżki takie nie zanieczyszczą się (nie zabłocą) i nie będzie konieczne uzupełnianie kruszywem powstałych kolein.
Baseny i oczka wodne - zwykłe folie używane do uszczelnienia basenu czy oczka wodnego są bardzo cienkie i słabe przez co szybko tracą swoje walory. Geowłóknina ma za zadanie chronić je przed ewentualnym przebiciem z obydwu stron, dbając o szczelność konstrukcji mimo różnych temperatur.
Zielone dachy - geowłóknina tworzy bardzo dobry materiał do komponowania zielonych dachów i tarasów, utrzymując dzięki swoim właściwościom grunt razem z sadzonkami w stałym miejscu.
Filtr w systemach owodnieniowych - syntetyk ten jest materiałem, który znakomicie sprawdza się jako filtr w systemie owodnieniowym. Bardzo często można spotkać gotowe rury drenarskie owinięte geowłókniną. W takim zastosowaniu ma ona za zadanie przepuszczenie wody do środka rury i zablokowanie przedostawania się do niej cząstek gruntu, który może zapchać cały system odprowadzania wody.
3 powody, dla których warto kupić ten produkt:
- zapewnia długoterminowe działanie, gdyż nie ulega przemarzaniu i pękaniu pod wpływem czasu i temperatury
- zabezpiecza brzegi rzek, ochrania wybrzeża, pomocna przy budowie wałów i zbiorników wodnych
- pomocna przy budowie dróg, podjazdów, składowisk odpadów, tuneli
Parametry produktu:
- szerokość: 1,6 m (+/- 3%)
- długość: 50 m
- gramatura: 60g/m2
- kolor: biały
Komentowane
1 Dość eko-terroru!
Aktualności
2 Nowy członek zarządu w Janowie Podlaskim
Aktualności
3 Czekała na pieniądze za byki
Hodowla i Rybołóstwo
4 Prezes Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA Szczepan Wójcik o wyzywaniach Wspólnej Polityki Rolnej
Aktualności
5 Zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce? Ucierpią ludzie i gospodarka
Hodowla i Rybołóstwo