Polska Izba Mleka interweniuje w sprawie Szklanki Mleka

 

Dyrektor Agnieszka MaliszewskaAgnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka spotkała się z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem oraz prezesem Agencji Rynku Rolnego Łukaszem Hołubowskim w sprawie programu Szklanka Mleka i nowych zasad działania programu.
– Zaproponowana pierwotnie zmiana udziału mleka w stosunku do innych produktów mogłaby doprowadzić do rezygnacji szkół z udziału w tym mechanizmie wspierania konsumpcji mleka – mówi Agnieszka Maliszewska. Uważamy, że proporcje te powinny być 90 proc. mleka w stosunku do 10 proc. innych produktów mleczarskich. Jestem przekonana, że przedstawione argumenty pomogą administracji rządowej przygotować taki dokument, który pozwoli rozwijać się programowi w sposób jeszcze bardziej dynamiczny.
Aspekty logistyczne, dystrybucyjne czy potrzeba zapewnienia chłodzenia przemawiają za tym żeby w ramach programu Szklanka Mleka dostarczać dzieciom głównie mleko spożywcze.
Dyrektor Polskiej Izby Mleka twierdzi, że wprowadzanie produktów mleczarskich jest ważne, by kształtować zdrowe nawyki żywnościowe u młodych ludzi oraz by pokazywać dzieciom jak wiele mlecznych smakołyków znajduje się w ofercie polskich przetwórców mleka.


– Po to między innymi Polska Izba Mleka prowadzi programy informacyjne dla dzieci tj. Dzieciaki Mleczaki czy Mamy kota na punkcie mleka – tłumaczy Agnieszka Maliszewska.
– W ramach tych działań finansowanych z Funduszu Promocji Mleka, zachęcamy dzieci do spożywania mleka i innych produktów mleczarskich. Zachęcamy do ich skosztowania oraz edukujemy o walorach mleka i jego przetworów. Każda placówka oświatowa może przystąpić do programu wchodząc na strony www.kochammleko.pl oraz www.dzieciakimleczaki.pl i po wypełnieniu deklaracji uczestnictwa wspólnie z tysiącami dzieci z całej Polski wędrować przez mleczną krainę, poznając jej uroki.

Źródło: Polska Izba Mleka

125ml milk

Dyrektor Agnieszka Maliszewska
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: produktów; polska; programu; innych; sprawie; dzieci; udziału; szklanka; stosunku; maliszewska.; dzieciom; ramach; mleczarskich.; agnieszka; zachęcamy; ; polskiej; szklanki; interweniu;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »